Доходи от чужбина и декл. по чл.55 от ЗДДФЛ

06.07.2013, 15:54 2978 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

06.07.2013, 15:54
Публикации: 94 / 1
Здравейте! имам следния казус: ФЛ доктор рег. по ддс на основание чл.97а получава доходи от чужбина за клинични изпитвания. въпроса е трябва ли да подада декл. по чл.55 и да внася авансово данък на тримесечие?
#1 | 07.07.2013, 08:28
Публикации: 6314 / 1026
Физическите лица подават декларация по чл. 55 когато са задължени да определят и внасят авансов данък по чл. 43, ал. 3 и 44, ал. 3 от ЗДДФЛ за придобити доходи от стопанска дейност и от наем или от друго възмездно предоставяне за ползване на права или имущество, както и окончателен данък за доходите по чл. 37 и 38 от ЗДДФЛ.
Доходът по описания от Вас казус е доход от други източници (чл. 35, т. 6). Декларира се с ГДД по чл. 50.
#2 | 07.07.2013, 10:37
Публикации: 94 / 1
Благодаря за помощта.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове