Инвентарна книга

10.07.2013, 08:38 14248 5

10.07.2013, 08:38
Публикации: 35 / 0
Здравейте!Учител съм и участвам в проект като технически сътрудник.Получихме детска художествена литература и счетоводителят от Общината(който не е счетоводител по проекта) иска да я заведем в инвентарна книга за ДМА.Книгите водят ли се ДМА и как се попълват графите в книгата ,като на някои от тях не ми е ясно какво да се пише? За мен това е излишен труд ,след като тези книжки ще се разглеждат от децата и не може да се гарантира тяхното пълно опазване.

Благодаря! Приятен ден!
#1 | 10.07.2013, 08:54
Публикации: 24 / 0
Здравейте!Учител съм и участвам в проект като технически сътрудник.Получихме детска художествена литература и счетоводителят от Общината(който не е счетоводител по проекта) иска да я заведем в инвентарна книга за ДМА.Книгите водят ли се ДМА и как се попълват графите в книгата ,като на някои от тях не ми е ясно какво да се пише? За мен това е излишен труд ,след като тези книжки ще се разглеждат от децата и не може да се гарантира тяхното пълно опазване.

Благодаря! Приятен ден!

"Дълготрайните материални активи в бюджетните предприятия са средствата и обектите, в които то е направило дългосрочни инвестиции, и се използват в текущата им дейност за относително продължителен период от време."

Направете си опис на книгите, заглавие и автор, няма смисъл да се прави тази глупост, която Ви е казана.
Каква е връзката на училището с Общината, че да има каквито и да е изисквания от техен персонал?
#2 | 10.07.2013, 09:12
Публикации: 1202 / 120
Не съм счети, но и при нас получаваме книги - заприхождаваме на склад и изписваме в употреба. Нямаме библиотека - МОЛ по звена / поискал - одобрил - разрешил.../ ДМА ?!? Тези книги да не са ги приели по документи за хиляди лева да оправят на някого положението бе...!!!?
#3 | 10.07.2013, 09:30
Публикации: 1202 / 120
Това може да ви е от полза:
#4 | 10.07.2013, 09:57
Публикации: 4368 / 719
В училището нямате ли "собствен" счетоводител? Че книгите не са ДМА е ясно. Ако имате намерение да ги вкарвате за постоянно в библиотека трябва да ги впишете в инвентарната книга на библиотеката, където се описват книгите, и да се заведат по сметка 9904. Ако са някакви "еднодневки" - на разход и толкова.
#5 | 10.07.2013, 15:44
Публикации: 35 / 0
Благодаря за отговорите!Детска градина сме и сме към бюджета на Общината.Нямаме библиотека,ще обсъдим предложенията ви!
 Бъдете здрави!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група