Отказ да предостави банкова сметка за болнични

16.07.2013, 12:51 6860 5

16.07.2013, 12:51
Публикации: 932 / 28
има ли такава декларация ,която се попълва,че лицето отказва да предостави банкова сметка . Болничния е три дни и работника не иска да си извади сметка след,като няма да му бъде платено нищо по него ама и аз не мога да го занеса без това приложение
#1 | 16.07.2013, 13:19
Публикации: 8 / 0
Здравейте :)
Скоро и аз имах същия случай с отказ за предоставяне на банкова сметка.
Предоставяш си болничния лист в НОИ с всички необходими документи (описи, придружително писмо,приложение 15 и т.н.) без декларацията за банковата сметка, а от НОИ вече по служебен път ще се свържат с лицето (ще му изпратят писмо) за да си предостави банковата сметка. Вашето задължение е свързано само с отчитането и предоставянето на болничния лист :)
#2 | 16.07.2013, 13:26
Публикации: 932 / 28
за да го приемат този болничен лист трябва да отбележа,че работника има банкова сметка .....,ако се посочи че няма трябва да се носи приложение 7 .
от някой колега разбрах,че в НОИ имало такава декларация за отказ да предостави Б.СК. но не я намирам
#3 | 16.07.2013, 13:28
Публикации: 6682 / 662
За мен това е поредната глупост на умните ни глави. След като няма да има плащане от НОИ по този болничен, защо лицето трябва да си открива банкова сметка? За да му приберат от банките някой и друг лев за откриване и закриване. Ако съм аз - ще отбележа, че лицето има подадена банкова сметка и да си гледат работата.
#4 | 16.07.2013, 13:32
Публикации: 932 / 28
така е сигурно и аз така ще направя ,друг колега пък ще пише декларации ще се занимава със служители на нои и защо защото  никой не е решил по конкретен начин един толкова банален случай и ние тук трябва да се съобразяваме с прищявките на лелките в нои  и в какво настроение са в дадения ден
#5 | 16.07.2013, 13:39
Публикации: 8 / 0
Забравих да Ви кажа, че в личния картон си посочваш, че има декларирана банкова сметка ... а вече при проверка от страна на НОИ ще изискват от лицето предоставянето на сметката. А както е при Вас само три дни може и изобщо да не я искат. Аз съм подавала болнични и за два дни и не са търсили от лицето банкова сметка, сега подадох и болничен за 2 месеца пак без сметка, защото лицето няма изкарана в банкова сметка. Миналия ден в НОИ Пловдив ми казах, че аз трябва само да предоставя болничния с приложенията към него, а те вече ще се "оправят".
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група