Майка в отгл.дете до 2г

19.07.2013, 14:56 5413 5

19.07.2013, 14:56
Публикации: 84 / 0
Моля Ви за съвет
Майка в отгл. на дете до 2г/изтича м.01,2014г/ напуска по собствено желание примерно от 22.07.2013г, до тук е ок,
но същевременно майката ще я назначаваме в друга ф-ма примерно от 23.07.2013, но няма да работи, а иска да си продължи отгл. на дете до 2г до м.01,2014г - въпроса ми е въобще възможно ли е това -  да сключиш тр. договор за работа, но няма да работиш, а  ще си по майчинство.
Работодателя/новият/ е съгласен на това.
И ще имали някави последствия за майката?
И подава ли се в НОИ декл. за промяна в обстоятелства или ...........какво да правя в случая :hmmm:
#1 | 19.07.2013, 15:02
Публикации: 6679 / 661
От първата фирма трябва да се подаде приложение № 12 в тридневен срок (за двете страни - майката и работодателя).
Няма как да стане без "отработване" на някой ден.
Последствията за майката - няколко дни - без обезщетение.
#2 | 19.07.2013, 15:06
Публикации: 214 / 5
Доскоро си мислех, че с човек в отпуск ( а въпросното майчинство също е вид отпуск) не могат да се сключват никакви доп. споразумения, но имам отговор от шефа на местната ИТ, че можем да променим срок, длъжност и прочие на майка в майчинство с едно ДС на основание чл. 119. И, то ще има своите правни последици, независимо, че лицето е в майчинство.
Така, че мисля, си, независимо от това, че майката е в отпуск за отглеждане на дете до 2г., може да направите всички тия освобождавания и назначавания ....
#3 | 19.07.2013, 15:27
Публикации: 129 / 7
Доскоро си мислех, че с човек в отпуск ( а въпросното майчинство също е вид отпуск) не могат да се сключват никакви доп. споразумения, но имам отговор от шефа на местната ИТ, че можем да променим срок, длъжност и прочие на майка в майчинство с едно ДС на основание чл. 119. И, то ще има своите правни последици, независимо, че лицето е в майчинство.
Така, че мисля, си, независимо от това, че майката е в отпуск за отглеждане на дете до 2г., може да направите всички тия освобождавания и назначавания ....
Тук става въпрос майката да напусне едната фирма и да започне работа в другата (в тази втора фирма трябва да отработи поне един ден) и отново да излезе в отпуск за отглеждане на дете.
А на мен малко не ми се връзва промяна на длъжността по време на отпуска както казваш :hmmm:.
#4 | 19.07.2013, 15:48
Публикации: 214 / 5
И на мен не ми се вързваше.
Затова попитах официално в писмен вид ИТ, и те официално ми отговориха.
Така че променихме с ДС и го рег-рахме в ИТ ...
Всъщност, в моя случай, с ДС сменихме основанието на договора - от "за свършена работа", на срочен по чл. 68,ал.1,т.1 за определен срок ....
#5 | 19.07.2013, 22:24
Публикации: 84 / 0
Благoдаря на всички
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група