Сключване на трудов договор процедура и документи

25.08.2013, 22:48 26176 24

25.08.2013, 22:48
Публикации: 298 / 14
Добър ден,

Предстой ми да сключвам трудов договор за пръв път (аз изготвям документите). Затова бих желал да обсъдим процедурата. Притеснявам се да не допусна грешка.
Това, което аз знам е следното:
- трудовият договор е безсрочен
- НАП ще бъдат уведомени до 3 дни от сключване на договра

Процедурата, както си я представям аз е следната:
1. Работникът подава до работодателя - МОЛБА (ЗАЯВЛЕНИЕ) за сключване на трудов договор без определен срок + трудова книжка + копия на дипломи
2. Изработва се трудов договор без определен срок - копия за двете страни - връчва се на служителя/работника, при разбирателство се подписва от двете страни и договорът се сключва
Ще бъда благодарен, ако тук ми помогнете с:
"РАБОТНИКЪТ/СЛУЖИТЕЛЯТ има право на основен и допълнителен платен годишен отпуск, както следва:
по чл. 155, ал. 4 КТ в размер на ........................ ........................ ..................... работни дни
по чл. 155, ал. 5 КТ в размер на ........................ ........................ ..................... работни дни
по чл. 156, т. 1 КТ в размер на ........................ ........................ ....................... работни дни
по чл. 156, т. 2 КТ в размер на ........................ ........................ ....................... работни дни
по чл. 319 КТ в размер на ........................ ........................ ........................ ....... работни дни"
Аз самият ще се разровя да проверя, както точно трябва да попълня, но малко помощ няма да е излищна.

3. Попълвам и занасям в ТД на НАП - Уведопление по чл.62, ал. 5 от КТ - по образец на НАП,  както и - Придружително писмо -  отново по образец на НАП
Тези документи 2та май трябва да са в два екземпляра или в 3 - един за НАП, един за работодател, един за работник.

4. Официално връчване на трудовия договор + заверено от НАП копие на уведомплението на работник

С това приключваме.

Плюс - длъжностна характеристика - по едно копие при работодателя и работника.

Ако нещо съм пропусна или не е така, моля да ме поправите. Ще Ви бъда благодарен.

С уважение
#1 | 26.08.2013, 08:28
Публикации: 1202 / 120
На бърз прочит не виждам медицинско за започване на работа да сте споменали. Също така работникът се запознава най напред с Длъжностна характеристика разработена от прекият ръководител и подписана от работодателя в която са разписани задърженията му, подчинеността му обвързаността му с останалите в предприятието и нормативите които трябва да познава и спазва... Освен всичко друго трябва да му дадете да подпише декларация дали боледува от някое от защитените по КТ заболявания или дали е освидетелстван от ТЕЛК за намалена работоспособност. Преди допускане до работа трябва да премине обучение по безопасност и да се подпише в дневникът за инструктаж а вие да му издадете сл. бележка за допускане до самостоятелна работа... От мен за сега толкова, а който внася декларации да добави щото аз не го правя лично и...
#2 | 26.08.2013, 08:52
Публикации: 298 / 14
premier7008: Благодаря ти за бързия отговор.
Отговорът ти, обаче породи някои въпроси.
Може би в първият пост пропуснах, става въпрос за РАБОТА В ОФИС, изцяло КАНЦЕЛАРСКА. Извинявам се, че наблягам, просто се чудя дали в такъв случай, продължавам да имам нужда от "обучение по безопасност и да се подпише в дневникът за инструктаж", както и от "декларация дали боледува от някое от защитените по КТ заболявания или дали е освидетелстван от ТЕЛК за намалена работоспособност".  Мисълта ми е, работата в офис не налага изпълнението на рискови професионални дейности, но от друга страна ако изискванията в Законите са за всички...
#3 | 26.08.2013, 09:27
Публикации: 1202 / 120
Закона не прави разрлика между видовете труд или мащаба на предприятието /и глобите на ИТ - също/. Регулирането на тези въпроси не ограничава правото на труд /дори ако назначите трудоустроен може да проверите за определени облекчения или програми, които да ви помогнат финансово за стартовия период поне/, но е предвидено във взаимна полза и яснота за бъдещите отношения между работник и работодател. Да не говорим, че отделно трябва да имате инструкция за ползване към всяко устройство - компютър, принтер, факс, телефон и т.н., с които работникът трябва да е запознат срещу подпис, че трябва да имате лаболаторно замерване на ел.инсталацията и т.н.
#4 | 26.08.2013, 09:44
Публикации: 298 / 14
Закона не прави разрлика между видовете труд или мащаба на предприятието /и глобите на ИТ - също/. Регулирането на тези въпроси не ограничава правото на труд /дори ако назначите трудоустроен може да проверите за определени облекчения или програми, които да ви помогнат финансово за стартовия период поне/, но е предвидено във взаимна полза и яснота за бъдещите отношения между работник и работодател. Да не говорим, че отделно трябва да имате инструкция за ползване към всяко устройство - компютър, принтер, факс, телефон и т.н., с които работникът трябва да е запознат срещу подпис, че трябва да имате лаболаторно замерване на ел.инсталацията и т.н.
Лол, мерси за съветите. Реално погледнато, не съм видял фирма (от тези дето аз съм работил за тях), да имат такива неща, инструкции за ползване на компютрите и т.н.
Явно не се доглеждат или какво, но дори когато собтвениците на фирми са експерт счетоводители, такива документи не съм видял да има налице.
#5 | 26.08.2013, 10:12
Публикации: 1202 / 120
.... абе то и при нас нямаше ;) ама.... нали и "ония" трябва нещо да напишат като дойдат.. и аз съм си нямал представа колко могат да бъдат изненадващо-изобретателни и отдавна съм се отказал да твърдя че всичко ми е на ред... а това че "други фирми работят така" изобщо не минава... :(

Ето на бързо допитване:

http://www.gli.government.bg/page.php?c=14

http://www.milado-bg.com/?lang=bg&p=documents&docs=registracii-v-durgavni-uheregdenia&docs-type=inspekzia-po-truda&did=10

http://chetinyan.com/?act=collected&category_id=72

#6 | 26.08.2013, 22:18
niniv
Ако няма трудова книжка попълва декларация,че работи за първи път и на база нея му издавате трудова книжка и я вписвате в дневника за издадени трудови книжки.Ако има книжка- декларация,че е съгласен да я съхранявате/ако ще я съхранявате вие.Началния инструктаж/и служебната бележка към него/ както и заключението от Служба по трудова медицина дали работника може да извършва тази работа са си също необходими :)
#7 | 27.08.2013, 09:15
Публикации: 77 / 1
Имате ли бланка на декларация дали боледува от някое от защитените по КТ заболявания или дали е освидетелстван от ТЕЛК за намалена работоспособност. Ще съм благодарна ако публикувате такава. Приятен ден
#8 | 27.08.2013, 13:01
Публикации: 3326 / 256
Имате ли бланка на декларация дали боледува от някое от защитените по КТ заболявания или дали е освидетелстван от ТЕЛК за намалена работоспособност. Ще съм благодарна ако публикувате такава. Приятен ден

За това ли става въпрос? :)
#9 | 27.08.2013, 19:56
Публикации: 4364 / 719
Тази декларация за заболяванията по кой норматив се иска?
#10 | 27.08.2013, 21:47
Публикации: 3326 / 256
Тази декларация за заболяванията по кой норматив се иска?

Честно казано не знам, но видях че една служба по трудова медицина ги подготвяше за една проверка и аз си изготвих тази декларация. И сега от колегата по-горе виждам, че ги изискват. Имала съм няколко проверки с нея и нямам забележки по досиетата. :)
#11 | 28.08.2013, 08:53
Публикации: 6403 / 1129
Честно казано, не ми изглежда логично да се изисква такава декларация от всеки новопостъпил, а само от болните и то да декларират състоянието си. Тя декларацията, че не е болен, може да си отлежава в досието и в последствие човекът (да не дава Господ) да се разболее.  :( Чак тогава би следвало да уведоми работодателя, че попада под закрилата на Наредба № 5 и т.н.
#12 | 28.08.2013, 09:28
Публикации: 3326 / 256
Така е, но след като видях че я искат им я давам. Не е кой знае какво да си я попълнят :)
То ако се случи да премине ТЕЛК ще искат производствена характеристика от фирмата и ще се разбере.
#13 | 28.08.2013, 10:55
Публикации: 11932 / 2173
И аз не давам такава декларация за попълване - не ми се струва нормално, както и Ирена пише тя е валидна само за момента , а впоследствие може и да са настъпили промени .....Всеки си е създал някакъв стереотип на работа - важното е да няма проблеми, а едно нещо в повече не е страшно.  :smile1:
#14 | 28.08.2013, 11:27
Публикации: 298 / 14
"заключението от Служба по трудова медицина дали работника може да извършва тази работа" - Много се извинявам, но се сконфузих вече. За работа в нормален офис с компютърна техника, повече от медицинско, дали въобще се изисква? Аз понеже все по офиси съм работил, никога не съм вадил бележка от трудова медицина дали съм годен за еди каква си работа.
Предполагам, че от Инспекцията могат и да се заядат, но все пак не става въпрос за работа на стройтелен обек.
Просто ми е странно, понеже когато съм наблюдавал колеги да назначават работници, не че съм виждал цялата процедура, но сякаш такава бележка не е присъствала.

За ТЕЛК-а също.
Единственото, което на мен ми идва на ум, е Личния Лекар да издаде някакви уверения, който да се заведат при документацията и до там.
#15 | 28.08.2013, 11:31
Публикации: 298 / 14
Сега се зачетох, само ако тези няколко ги правят повечето фирми, досега да са фалирали:
"Протоколи за измерване параметрите на чл.4 от ЗЗБУТ през 3 годиниработната среда
27 Протоколи за измерване на
електрооборудването
НТЕЕ по график
28 Пожарен сертификат Наредба № І – 209 на
МВР от 2004г.
съгласно наредбата
29 Протоколи за измерване на ефективността
на вентилацията. Паспорти и инструкция за
работа
чл.170 от Наредба №7 на
МТСП от 1999г.
периодично"
#16 | 28.08.2013, 11:58
Публикации: 6403 / 1129
Тези неща не са по темата за документите за сключване на ТД.
За целта са достатъчни молба, диплома за завършено образование, трудова книжка, медицинско и, ако длъжността го изисква, свидетелство за съдимост. Авобиографиите отпаднаха, а CV-то си е в трудовата книжка и се прилага само по прищявка на работодателя. :smile1:
#17 | 28.08.2013, 12:06
Публикации: 298 / 14
Тези неща не са по темата за документите за сключване на ТД.
За целта са достатъчни молба, диплома за завършено образование, трудова книжка, медицинско и, ако длъжността го изисква, свидетелство за съдимост. Авобиографиите отпаднаха, а CV-то си е в трудовата книжка и се прилага само по прищявка на работодателя. :smile1:
Добре, благодаря ти за уточнението Ирена, че вече взех да се чувствам като работещ в огромен завод.

Само, ако може да уточним, за по - голяма яснота.
1. Служителя си пуска молбата и си прилага документите (тези дето Ирена ги изброй)
2. Изготвя се трудов договор и длъжността характеристика
3. Разписват се от служителя и от работодателя, като се връчва по 1но копие за двете страни.
4. Подават се Уведомплението до НАП + Придружителното писмо (+ копия за работника)
5. Работникът минава инстуктаж за безопасни условия и т.н. и се подписва, че го е преминал и встъпва в длъжност, да де започва работа спрямо датата определена в договора, но не по - късно от 7 дни

Това ли е в основни линии?
#18 | 28.08.2013, 13:04
Публикации: 6403 / 1129
Това е! :thumbup:
На практика е напълно достатъчно.
Чух, че вече се появявали нови форми на набиране на информация за кандидатите за работа - не по документи, а през профилите в социалните мрежи.
Настават модерни времена и трябва да им съответстваме. :smile1:
#19 | 28.08.2013, 13:17
Публикации: 298 / 14
Това е! :thumbup:
На практика е напълно достатъчно.
Чух, че вече се появявали нови форми на набиране на информация за кандидатите за работа - не по документи, а през профилите в социалните мрежи.
Настават модерни времена и трябва да им съответстваме. :smile1:
Колкото по - модерни, толкова по - големи възможности за измами, ама карай.
В Социалната Мрежа може и Директор на Ферари да си бил/била.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група