Ел.подпис за НАП

30.08.2013, 16:04 21966 23

#20 | 30.08.2013, 16:04
Публикации: 56 / 0
О, в такъв случай ще се пробвам разбира се!
Благодаря на всички, които бяхте така отзивчиви към проблема ми и дадохте мнение.  :bow:
Спокойни и ведри почивни дни Ви пожелавам.


#21 | 01.09.2013, 09:29
Публикации: 1884 / 384
Ето малко информация още по въпроса за пълен и частичен достъп. За сега варианта с частичния достъп ще стане и ще ви устрои за подаване на декларациите докато отсъства собственика.
#22 | 03.09.2013, 13:46
Публикации: 56 / 0
Create, безпогрешен/а си.  :yes3:  Ведната ще прочета изпратеното, след като кажа това, което обещах.


Обърнах се към фирма, издаваща ел.подпис. Оттам категорично ме посъветваха да си работя със своя личен подпис, за да не съм зависима.
Ако в случай, че реша да взема подпис на името на фирмата, аз ще съм титуляр на подписа. Което пък после усложнявало ситуацията, ако след време се разделим с фирмата.
За да издадат ел.подпис на ЮЛ, не се нуждаят от пълномощно.
За да подавам информация в НАП- копие на пълномощното,което имам/тъй като и зачетох малко от написаното в него/ и заявлението и да отида, за да ме регистрират.
И кво стана в крайна сметка?! Подпис на ФЛ и всеки, който заповяда ще ме упълномощава.
#23 | 03.09.2013, 17:41
Публикации: 1884 / 384
Ето, че сте намерили решението за вас :smile1:  :thumbup:
 Много от нас работят по този начин. Но при вашето пълномощно нямаше изричен текст за получаване на данъчна и осигурителна информация, затова си мислехме, че ще имате частичен достъп. Пък и цитираното указание е в тоя смисъл, но в различните НАП-ове подхождат различно, няма да се учудя ако ви дадат пълен достъп и с това пълномощно.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група