Върнат болничен

22.09.2013, 11:51 5723 3

22.09.2013, 11:51
Публикации: 261 / 41
Здравейте,
казуса ми е следният: от НОИ ми върнаха болничен с констатацията че не трябва да има прекъсване между него и стар такъв (от минал месец), а трябва да е продължение. Предвижихме болничният до лекаря, който го е издал, от там са свикали ЛКК и ми върнаха болничният с констатация, че трябва да си остане както първоначално е издаден (без никакви промени и корекции).
Въпросът ми е сега трябва ли пак да мине този болничен през програмата на НОИ, да издам пак придружително писмо и опис или след като си е същият трябва само да го занеса?
#1 | 23.09.2013, 07:49
Публикации: 1884 / 385
Ако са ви го върнали официално, следва наново да изготвите придружително писмо и файл от програмата на НОИ. Приложете и констатацията на ЛКК.
#2 | 23.09.2013, 20:25
Публикации: 261 / 41
Предаден и приет. Въпреки че ми върнаха болничният с констатация от ЛКК, че си остава така както е издаден първоначално пак се наложи да мине през програмата на НОИ, като към приложенията посочих 17 и 18 (други документи - решението на ЛКК и приложение 15). Приложение 15 трябва пак на ново да го въведете всичко останало си е стандартното и поне аз нямах никакви проблеми.

Потресаващо е че, защото едната институция в лицето на НОИ, се съмнява в решението на другата институция в лицето на лекаря го отнася точно човека, които се занимава с ТРЗ във фирмата, човека които няма никакво касателсво към проблема
#3 | 24.09.2013, 08:15
Публикации: 1884 / 385
Не знам какви са критериите, но в някои случаи НОИ кореспондира направо с лечебното заведение, а лицето и фирмата биват само уведомявани. Така се спестяват излишните емоции на служителите във фирмите, вменено им да се занимават с администриране на болнични.
По бързо да довеждат до край електронното подаване на болничните си пожелаваме.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група