Комисия за защита на личните данни

17.10.2013, 11:23 14066 14
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.10.2013, 11:23
Публикации: 211 / 1
Здравейте,в кои случаи се подава информация в комисия за защита на личните данни.Аз работя няколко фирми в къщи не съм регистрирана като счетоводител или самоосигуряващо се лице
#1 | 17.10.2013, 11:41
Публикации: 211 / 1
никой ли не е подавал информация
#2 | 17.10.2013, 11:52
Публикации: 10210 / 1765
Ако обработвате лични данни в собствената си фирма или като СОЛ подавате документи и се регистрирате в КЗЛД.
А в качеството си на каква работите след като не сте регистрирана като счетоводител и съответно СОЛ ?
#3 | 17.10.2013, 11:59
Публикации: 211 / 1
всъщност в комисия за защита на личните данни се подава информация от работодателите/фирмите/ когато са нали работници
#4 | 17.10.2013, 12:01
Публикации: 7602 / 1145
всъщност в комисия за защита на личните данни се подава информация от работодателите/фирмите/ когато са нали работници
Не. Подава се при обработка на всякакви лични данни и подържане на регистри с лични данни.  Не само за работниците :)
#5 | 17.10.2013, 12:05
Публикации: 211 / 1
от кое име се подава
#6 | 17.10.2013, 12:06
Публикации: 10210 / 1765
От фирмата / лицето , които събират и обработват тези лични данни.
#7 | 17.10.2013, 13:05
Публикации: 211 / 1
нещо немога да гоо разбера.От името на фирмата или счетоводителя?
#8 | 17.10.2013, 13:13
Публикации: 7602 / 1145
нещо немога да гоо разбера.От името на фирмата или счетоводителя?
Ако счетоводителят е в трудови или облигационни правоотношения с фирмата - от името на фирмата, ако счетоводителят работи сам /свободна професия, като ФЛ/ - от негово име.
Вижте все пак закона. Там има отговори на въпросите, които задавате. Ние може да бъркаме ...
#9 | 17.10.2013, 13:50
Публикации: 211 / 1
ако счетоводителя работи без договори с фирмите,от кое име се подава
#10 | 17.10.2013, 14:02
Публикации: 7602 / 1145
От името на НАП :)

ПП Абе как го правите това без договори? Още ли има такива, дето се навиват да дават документи и пари без договор?
#11 | 17.10.2013, 17:35
Публикации: 86 / 8
Винаги ще се намират хора да плащат за услуги и без документ, но както и да е.

Ако по приятелска или няма значение каква линия сте счетоводител на някоя фирма.

Влезте в сайта на Комисията за защита на личните данни, в раздел Администратори на лични данни, регистрирайте ФИРМАТА, разпечатайте потвърдителен лист и управителя на фирмата с личната си карта и печата, се подписва пред служител на КЗЛД и слага печат. Вие може да отнесете готов и подписан потвърдителен лист в Комисията само, ако имате нотариално заверено пълномощно от името на ф-мата, която ще представлявате.

Указанията тук   https://www.cpdp.bg/step1.html са много подробни и ще се ориентирате лесно по тях.
#12 | 18.10.2013, 08:41
Публикации: 211 / 1
благдаря за отговора,ще регистрирам фирмата
#13 | 18.10.2013, 14:27
Публикации: 211 / 1
ако не се подава информация в кззлд има ли глоби или санкции
#14 | 18.10.2013, 15:22
Публикации: 1875 / 379
4) Администратор, който не изпълни задължението си за регистрация по чл. 17, ал. 1, се наказва с глоба или с имуществена санкция от 1000 до 10 000 лв.

Чл. 17. (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 91 от 2006 г.) (1) Администраторът на лични данни е длъжен да подаде заявление за регистрация преди започване обработването на лични данни.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група