ДДС на фирма доставчик Великобритания

15.11.2013, 11:26 4212 2

15.11.2013, 11:26
Публикации: 425 / 5
Здравейте, ние сме българско ЕООД, регистр. по ДДС. Занимаваме се с извършване на услуги Ай ти консултантски. Ще работим с доставчик, който е фирма във великобритания и също е регистриран по ДДС. Интересува ме, когато ни издава фактура Английската фирма, ще трябва ли да си самоначисляваме и внасяме ДДС или не. Какъв е режимът на облагане.
#1 | 19.11.2013, 19:49
Публикации: 147 / 41
Здравейте,

Не ми стана съвсем ясно - доставчикът от Великобритания ще е Ваш подизпълнител. Или поне аз така разбрах. Ако е така следва да се знае той какви услуги ще извършва за Вас. При положение, че са консултански и не са свързани с недвижими имоти извън страната и т.н. (виж ЗДДС, чл.21 и следващите) и в най-общия случай следва да начислите и внесете ДДС. Разбира се е хубаво всяка отделна сделка да я разглеждате като отделен случай и да преценявате Вашите задължения по закон.

:) :) :)
#2 | 19.11.2013, 20:10
Публикации: 2027 / 254
Мястото на изпълнение на  доставката на тази консултантска услуга се определя  по чл.21 ал.2 от ЗДДС и е там където получателят е установил независимата си иконимическа дейност.

Ако Вие сте получател на тази услуга , то съгласно чл.82 ал.2 от ЗДДС  данъкът е изискуем от получателя, т.е Вас и трябва да си самоначислите данъка с протокол по чл. 117 от ЗДДС.

Ако Вие оказвате тази услуга на ДЗЛ от Великобритания , то не следва да начислявате ДДС в издадената от Вас фактура пак съгласно чл. 21 ал. 2 и чл. 86 ал.3 от ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група