Осъществява доставки на услуги, извършвани по електронен път

02.12.2013, 20:40 3772 1

02.12.2013, 20:40
Публикации: 1 / 0
Н и Н Актив Консулт ЕООД
Здравейте,

за първи път ми се налага да се занимавам с доставка на услуги, извършвани по електронен път.

Наши клиенти имат регистриран сайт, който се посещава от физически лица. Приходите от PayPal постъпват по банковата сметка на клиента.
Въпросът ми е трябва ли да се издават фактури и как да ги оформим?
В колона 23 /дистанционна продажба/ в дневника на продажбите ли трябва да отразя фактурите?

Предварително, Ви благодаря!

Успешна седмица!
#1 | 03.12.2013, 07:25
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,
Нямам опит в осчетоводяването на електронната търговия, но със сигурност знам, че сама по себе си тя не е дистанционна продажба.
За да е налице дистанционна доставка:
- стоките трябва да се изпращат от или за сметка на доставчика от една държава-членка в друга;
- доставчикът на стоките (А) трябва да е регистриран по ЗДДС в държавата-членка, от която започва изпращането или транспортирането;
- получателят (Б) не трябва да е задължен да начисли ДДС при ВОП на стоката в държавата-членка, където транспортът приключва (т.е. не е регистриран по ДДС там)
- стоките не са нови превозни средства, стоки които се монтират и/или инсталират от или за сметка на доставчика и стоки, за които е предвиден специален ред за облагане на маржа на цената.
Най-честият случай на дистанционна продажба на стоки е ако регистрирано лице извършва търговия чрез интернет и продава стоки на нерегистрирани физически лица в други държави-членки.

Електронната търговия се отразява счетоводно в съответствие с общите правила.
Ето линк към кратка разработка по въпроса:
http://kantora.eu/news_38.html
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група