Казус по обратното начисляване на ДДС.

17.12.2013, 18:26 6461 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.12.2013, 18:26
Публикации: 3 / 0
Здравейте.
След публикуването на промените в ЗДДС във връзка с обратното начисляване на ДДС започнаха да възникват и въпросите, свързани с прилагането. При мен казусът е следния :
Аз съм преприятие, което купува слънчоглед от производители и търговци. Като краен продукт от производството имам обелен слънчоглед, маслен прах и люспа, които продавам. Продавам и некалибрования слънчоглед /дребен/ заедно с получените отсевки. Как трябва да прилагам промените в ЗДДС при покупката на слънчогледа и при продажбата на крайните продукти и дребния слънчоглед и отсевки ?
#1 | 18.12.2013, 10:42
Публикации: 308 / 8
Данъкът за доставките на слънчоглед е изискуем от вас като получател на доставката и сте регистрирано по този закон лице, независимо дали доставчикът е данъчно задължено или данъчно незадължено лице.
#2 | 18.12.2013, 10:57
Публикации: 308 / 8
Регистрирано лице, което извършва доставки описани в приложение № 2 част II от ЗДДС посочва в издадената фактура и известията към нея като основание за неначисляване на данъка обратно начисляване чл.163а, ал. 2 от ЗДДС
Регистрираното лице, което е получател по доставките в приложение № 2 част II от ЗДДС, ще издава протоколи по чл. 117 или чл. 163б, ал. 1, т. 2 от ЗДДС

приложение № 2 част II от ЗДДС

1206 00 Семена от слънчоглед, дори натрошени:
1206 00 10 - За посев
              - Други:
1206 00 91    -- Обелен; необелен шарен слънчоглед
1206 00 99    -- Други
#3 | 11.02.2014, 16:09
Публикации: 11 / 1
Искам да питам следното:
Моя слънчоглед, който ще продавам не е шарен, а черен. Ще има ли обратно начисляване.
Има ли разлика между шарен и нешарен т.е. черен.
#4 | 11.02.2014, 19:32
Публикации: 308 / 8
според мен ще има обратно начисляване
#5 | 13.02.2021, 11:25
Публикации: 1 / 0
Здравейте всички членове на kik info.
  Моля за съвет. Питането ми е следното :
  Как трябва да се осчетоводява слънчогледова люспа, която купувам за суровина (с цел преработка в екобрикети)? Мога ли да купя без начисляване на ддс?
 Благодаря ви предварително за всяка информация по темата!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група