Наем между две юридически лица

11.01.2014, 21:07 7286 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

11.01.2014, 21:07
Публикации: 3 / 0
Здравейте, моля за помощ по следния казус:
Юридическо лице намема помещение собственост на друго юридическо лице. Казуса ми е от страна на наемодателя (т.е. - Аз) наема е получен през месец декември 2013. Прихода е отразен в декларация по чл.92 от ЗКПО. Следва ли да се подава друга декларация за получен наем?

Благодаря за помощя.
#1 | 12.01.2014, 07:01
Публикации: 1875 / 379
Не следва други декларации да се попълват и подават. Направи ми впечатление израза "наема е получен"-юридическите лица начисляват наема според  договора и отчитат прихода с документирането му /фактура/, а не когато е получена сумата.
#2 | 12.01.2014, 12:07
Публикации: 3 / 0
Благодаря за информацията. Имам още един въпрос по моя казус - наемателя (юридическо лице) следва ли да подава декларации в НАП за наема, който дава.

Благодаря!
#3 | 12.01.2014, 12:26
Публикации: 89 / 0
При положение, че наемодателя е юридическо лице и е издало ф-ра за наема не следва да се подава д-я по чл.55.
#4 | 12.01.2014, 15:38
Публикации: 1875 / 379
Благодаря за информацията. Имам още един въпрос по моя казус - наемателя (юридическо лице) следва ли да подава декларации в НАП за наема, който дава.

Благодаря!

При юридическите лица нито наемателя, нито наемодателя следва да декларират по чл.55. Едното ЮЛ осчетоводява приход, другото ЮЛ разход и формират годишен резултат, който подлежи на деклариране с ГДД по чл.92 ЗКПО. Само , ако една от страните или и двете са физически лица, тогава се поражда задължение за деклариране по чл.55.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група