Указания НОИ за СОЛ в майчинство

22.01.2014, 15:01 27356 30

#20 | 22.01.2014, 15:01
Публикации: 3326 / 255
Пропуснала си това, че говорим за друг човек, който да управлява и затова си се заблудила сигурно. Затова им казах че не може ДУК защото фирмата е ЕООД. :)
#21 | 22.01.2014, 15:01
Публикации: 379 / 33
Засега само едно писмо намерих, малко е старо, но не знам да има ново.
ПИСМО ИЗХ. № 91-01-75 ОТ 28.03.2003 Г. НА НОИ ОТНОСНО: ИЗПЛАЩАНЕ НА ПАРИЧНО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ БРЕМЕННОСТ, РАЖДАНЕ И ОТГЛЕЖДАНЕ НА МАЛКО ДЕТЕ НА МАЙКИ/ОСИНОВИТЕЛКИ/, ОСИГУРЕНИ НА ОСНОВАНИЕ ЧЛ. 4, АЛ. 3, Т. 1, 2 И 4 ОТ КЗОО
#22 | 22.01.2014, 15:03
Публикации: 379 / 33
Пропуснала си това, че говорим за друг човек, който да управлява и затова си се заблудила сигурно. Затова им казах че не може ДУК защото фирмата е ЕООД. :)

Това казвам - защо собственикът да е длъжен да е управител и не назначи друг човек за такъв, (както в нашия случай)?
В ЕООД собственикът може да се осигурява като СОЛ и като управител с ДУ.
Питах да не съм пропуснала някое писъмце или указание по въпроса.
#23 | 22.01.2014, 15:07
Публикации: 3326 / 255
Майката е СОЛ и вече и изтичат 410 дни. Искат да назначат Управител, но не може този управител да е ДУК, защото фирмата е ЕООД, както и не може да назначат такъв по ТД, защото СОЛ трябва да разпише този ТД, а тя е в майчинство и не трябва да и фигурира никъде подписа.
#24 | 22.01.2014, 15:24
Публикации: 5497 / 371
Ще се "върне" за 1 ден на работа, ще подпише ТД и от следващият ден ще излезе в майчинство
#25 | 22.01.2014, 15:28
Публикации: 142 / 4
Майката СОЛ е излязла в бременност и раждане от 135 до 410 ден на 16,11.2013.Има още доста докато ползва обезщетение за отглеждане на малко дете. Става въпрос за периода от 16.11 до сега какво да се направи, за да не я накарат в НОИ да връща обезщетение за 2 месеца, защото фирмата е действаща
#26 | 22.01.2014, 15:32
Публикации: 5497 / 371
единствен вариант е ТД със задна дата. Съответно санкции за у-ние по чл.62, санкции за Д1..........
#27 | 22.01.2014, 15:59
Публикации: 379 / 33
 Искат да назначат Управител, но не може този управител да е ДУК, защото фирмата е ЕООД,

Защо да не може?
За трети път питам.
#28 | 22.01.2014, 16:09
Публикации: 3326 / 255
Кое външно лице ще е ДУК, като няма нищо общо с фирмата?
Фирмата е ЕООД с един единствен собственик, който вече се води в болнични.
#29 | 22.01.2014, 16:51
Публикации: 379 / 33
Кое външно лице ще е ДУК, като няма нищо общо с фирмата?
Фирмата е ЕООД с един единствен собственик, който вече се води в болнични.
Не съм съгласна с логиката ти.  :yes3:

Собственик и управител са различни неща.
съгл. ТЗ
чл.135 (1) Органите (управителните) на дружеството са:
1. Общо събрание
2. Управител (управители).
(2) Управителят може да не е съдружник.
#30 | 22.01.2014, 17:14
Публикации: 379 / 33
ПП УПРАВЛЕНИЕ НА ЕДНОЛИЧНО ООД
Чл. 147. (1) Едноличният собственик на капитала управлява и представлява дружеството лично или чрез определен от него управител. ...


Изводът е, че може лицето да е с договор за управление.
Ное изпуснат моментът - жената е вече в болнични. Не мога да посъветвам нещо съществено galina_1970. Проблемът вече е юридически, не счетоводен. За мен като счетоводител един ДУ, сключен началото на ноември, считано от 01.12.2013г. би решил проблема. Но трябва да се мине и през Агенцията по вписванията...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група