Откриване фирма на инвалид

28.01.2014, 11:09 9147 2

28.01.2014, 11:09
Публикации: 16 / 0
Здравейте !

Имам следният въпрос -мои познати правят собствен център за хора с увреждания -инвалиди.
Базата ще предоставя хотел ,басейн и фитнес център за рехабилитация на инвалиди.
Тъй като подчертавам ,че собсвеника на фирмата е също инвалид ,моля да ми дадете съвет
каква точно фирма да бъде открита -ЕТ,ЕООД или ООД.
Зная че само като ЕТ ще има облекчението от годишния данък за пенсионер по инвалидност
 в размер на 7 920.00 лв. , но ще се радвам да ми потвърдите или насочите към друга форма на регистрация.
Като допълнение искам да споделя факта ,че същите ще поемат някой процедури и ще помагат на хората със собствени средсва -благородно !!! :question:
#1 | 28.01.2014, 11:53
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,

Дали ще е ООД или ЕООД зависи преди всичко от собствеността. Ако собственикът е един - ЕООД, ако са повече - ООД.

За ЕТ единственото предимство е признаването на облекчението от 7920 лв. То, обаче, е предимство само ако дейността предполага почти пълна липса на разходи и не особено значими приходи.
Недостатъци на ЕТ са:
1. Облагане 15%.
2. Отговаря с цялото имущество.

Ако инвалидът е съдружник в една от формите на дружество с ограничена отговорност и извършва личен труд в дружеството, пак ще ползва облекчението по ЗДДФЛ за доходите от този труд.

 
#2 | 28.01.2014, 12:50
Публикации: 16 / 0
Благодаря за изчерпателният отговор!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група