За придобит доход по тримесечия Дек по чл 50 от ЗДДФЛ

17.02.2014, 09:07 3221 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.02.2014, 09:07
Публикации: 58 / 7
Здравейте колеги,
Вие кой доход примате за придобит , съгласно Приложение 3 Доходи от Друга Стопанска Дейност - в случая аз приемам сумата на ред 6.1 , така наречения брутен доход преди от него да се приспаднат 25 НПР и осигуровките за сметка на лицето , а в НАП Център ми казаха ,че сумите за Тримесечие на придобиване на дохода се приема сумата на тримесечие , намалена с 25% и личните осигуровки , тоест това реално е ред 4 на част II Формиране на годишна Данъчна Основа и върху него се внасят тези 10% Авансов данък по тримесечия ,моля за Вашето компетентно мнение?
#1 | 17.02.2014, 09:25
Публикации: 949 / 101
Брутният размер на дохода, т.е. без приспадане на признатите разходи и/или направените удръжки от платеца на дохода - същото, което пишем и в справката по чл.73
#2 | 17.02.2014, 10:13
Публикации: 58 / 7
Много ти благодаря и аз така мисля :)))Става въпрос за Самоосигуряващо се лице, но това няма значение - Придобит доход си е Сумата на Дохода!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове