Данъчен кредит за строителни материали

04.07.2014, 11:32 5756 6

04.07.2014, 11:32
Публикации: 425 / 4
Здравейте , фирма ЕООД прибоди право на стоеж върху земя от друга фирма и възнамерява да построй сдрага , която или ще отдава под наем или ще използва за своята дейност.

Имаме ли право на данъчен кредит за разходните фактури за строителните материали и услиги във връзка с този строеж?
#1 | 04.07.2014, 13:01
Публикации: 640 / 95
Чл. 69. (1) Когато стоките и услугите се използват за целите на извършваните от регистрираното лице облагаеми доставки, лицето има право да приспадне:
1. данъка за стоките или услугите, които доставчикът - регистрирано по този закон лице, му е доставил или предстои да му достави;
#2 | 04.07.2014, 13:07
Публикации: 6403 / 1129
Разбира се, че има право по общия ред на чл. 69. Не виждам да планирате строежа като подарък някому или нещо друго от текстовете на чл. 70. Освен ако не извършвате единствено освободени доставки....

Така, че - имате ли право на ДК за придобиване на ДМА?
Ако да, то и за тази сграда имате това право. :good:
#3 | 04.07.2014, 13:09
Публикации: 2027 / 254
Да използвам темата , че и мен ме вълнува нещо подобно , от кой момент възниква правото на данъчен кредит , според мен от датата на прехвърлянето на правото на строеж ?
#4 | 04.07.2014, 13:56
Публикации: 6403 / 1129
Да използвам темата , че и мен ме вълнува нещо подобно , от кой момент възниква правото на данъчен кредит , според мен от датата на прехвърлянето на правото на строеж ?
Би ли уточнила въпроса?
Какво общо със строежа има правото на строеж, освен, че се начислява данък върху него при издаването на строителното разрешение?
Самият строеж е облагаема дейност и за неговото осъществяване имате право на данъчен кредит.
#5 | 04.07.2014, 18:42
Публикации: 2027 / 254
Би ли уточнила въпроса?
Какво общо със строежа има правото на строеж, освен, че се начислява данък върху него при издаването на строителното разрешение?
Самият строеж е облагаема дейност и за неговото осъществяване имате право на данъчен кредит.


Правото на данъчен кредит за стоките и услугите свързани със строежа възниква от момента на придобиването на правото на строеж от фирмата .

http://www.bgstuff.net/zakoni-i-normativni-aktove/danyci/7364-otnosno-prilagane-na-zdds
#6 | 05.07.2014, 12:50
Публикации: 5 / 0
здравейте, искам да попитам при износ на стоки за страна извън ес правото на дк е върху продажната цена или неината себестойност?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група