Д1 при трудови договори

15.08.2014, 12:17 5298 11
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

15.08.2014, 12:17
Публикации: 23 / 4
Здравейте, колеги.
Имам нужда от помощ. Имам следния казус: две лица са назначени на граждански договори, чието изпълнение започва през юли и ще завърши през август. В картоните си лицата са отразени като граждански договори. При изготвяне на заплатите за юли на тези лица трябва ли да им се начисляват осигуровки и данъци ? Тези лица ще намерят ли отражение в Д1 за юли ? А когато приключи изпълнението на договорите през август ? Общо взето въпросите са свързани с това дали ТД влизат в Д1 преди да са привършили или влизат до 25-то число на месеца, следващ месеца на изплащане на възнаграждението. Запознат съм чл3, т.3 от НАРЕДБА № Н-8 ОТ 29 ДЕКЕМВРИ 2005 Г. и аз лично имам становище по въпроса, но имаме разногласия с производителя на ТРЗ програмата.
#1 | 15.08.2014, 12:20
Публикации: 7602 / 1145
ГД "влизат" в Д1 едва след плащането на сумите по договора и "влизат" в месеците, през които е положен труда.
#2 | 15.08.2014, 12:27
Публикации: 23 / 4
ГД "влизат" в Д1 едва след плащането на сумите по договора и "влизат" в месеците, през които е положен труда.
Благодаря за бързия отговор, но не те разбирам.
Трудът се полага юли до 20 август. Плащането е на 24 август.
Д1, която подавам до 25 август трябва ли да съдържа имената, данък и осигуровки на ТД ?
#3 | 15.08.2014, 12:31
Публикации: 7602 / 1145
Първо  -за ГД ли питаш, или за ТД?
Второ  - плащаш на 24.08., значи Д1 и Д6 се подават до 25.09. Самите декларации са за месеци 08 и 08.
Нищо не ти пречи да подадеш декларациите и на 24.08 или 25.08.
Колкото за данъка  - за ГД се подава декларация по чл.55 в сроковете, посочени в ЗДДФЛ.
#4 | 15.08.2014, 12:34
Публикации: 29 / 0
Доход по ГД се смята за придобит в месеца , в който е извършено плащането  т.е . плащане през м август  с/ка за изплатени суми и сл бележка за м август , Д1 за осигуровки  до 25.09.  , за ддфл декларация чл 55 и плащане  до 30.10. от платеца на дохода
#5 | 15.08.2014, 12:36
Публикации: 23 / 4
Първо  -за ГД ли питаш, или за ТД?
Второ  - плащаш на 24.08., значи Д1 и Д6 се подават до 25.09. Самите декларации са за месеци 08 и 08.
Нищо не ти пречи да подадеш декларациите и на 24.08 или 25.08.
Колкото за данъка  - за ГД се подава декларация по чл.55 в сроковете, посочени в ЗДДФЛ.
Съжалявам. Грешката е моя. Става въпрос за граждански договори.
Аз също мисля така, но объркването ми идва от факта, че становището на производителя на ТРЗ програмата - Микроинвест е друго:
След като договорът се изпълнява в юли и август, лицата трябва да присъстват в Д1 и Д6 и за двата месеца.
Има доста нормативни документи на НАП, в които се уточнява този въпрос.
#6 | 15.08.2014, 12:40
Публикации: 7602 / 1145
Естествено, че присъстват в Д1 за м. юли и август. Само че тези Д1 се съставят на по-късен етап :)
#7 | 15.08.2014, 13:47
Публикации: 406 / 10
Здравейте, колеги.
Имам нужда от помощ. Имам следния казус: две лица са назначени на граждански договори, чието изпълнение започва през юли и ще завърши през август. В картоните си лицата са отразени като граждански договори. При изготвяне на заплатите за юли на тези лица трябва ли да им се начисляват осигуровки и данъци ? Тези лица ще намерят ли отражение в Д1 за юли ? А когато приключи изпълнението на договорите през август ? Общо взето въпросите са свързани с това дали ТД влизат в Д1 преди да са привършили или влизат до 25-то число на месеца, следващ месеца на изплащане на възнаграждението. Запознат съм чл3, т.3 от НАРЕДБА № Н-8 ОТ 29 ДЕКЕМВРИ 2005 Г. и аз лично имам становище по въпроса, но имаме разногласия с производителя на ТРЗ програмата.
Защо намесвате ТД като са назначени по ГД и естествено, че ще присъстват и в двата месеца щом са назначени през юли, а ще завършат работата през август. От тук следва: 1. Д1 и Д6 за м. юли до 25-ти август; 2. Д1 и Д6 за м. август до 25-ти септември; 3. Служебна бележка и сума за изплатени хонорари при завършване на работата; 4. Декларация по чл.55 за данъка до 30-ти октомври; Както и колегата е казал. Мисля че е това .
#8 | 15.08.2014, 13:54
Публикации: 5549 / 371
experta_eood,  в Д1 влизат до 25-то число на месеца, следващ месеца на изплащане на възнаграждението.

Т.е. Ако платите през месец септември, то подаването на Д1 и 6 е до 25 октомври, независимо за кой период се отнася Д1
#9 | 03.02.2021, 16:23
Публикации: 252 / 0
Пиша тук за да не отварям нова тема. Немога да подам Д1 и  Д6. В сайта на НАП от януари до януари но липсва 2021 год.   Някой има ли този проблем, или аз нещо не правя както трябва. Благодаря
#10 | 03.02.2021, 16:32
Публикации: 110 / 4
#11 | 03.02.2021, 22:43
Публикации: 252 / 0
 :good:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група