Записване на борса

28.10.2014, 10:41 5056 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

28.10.2014, 10:41
Публикации: 8 / 0
Здравейте,
Моля за коментар как е най-правилно да се процедира за да може човек да се запише на борса.
Човека има първи основен трудов договор, там ще бъде съкратен. Освен него има един граждански договор, един трудов на 4 часа и един за управление. Иска да се запише на борсата с документите от основния си договор след съкращаването. Как според вас е най -добре няколко дни преди да изтече предизвестите да напусне останалите места по собствено  желание ? На борсата по този начин ще може ли да се запише и да взима обезщетение по основния си договор?
Благодаря ви предварително
#1 | 28.10.2014, 14:32
Публикации: 1297 / 175
Няма проблем да се регистрира на борсата след прекратяване на трудовия договор.
Сумата, която получава по гражданския след приспадане на нормативно-признатите разходи трябва да е по-малка от МРЗ за страната.
#2 | 28.10.2014, 14:40
Публикации: 7237 / 1082
Освен него има един граждански договор, един трудов на 4 часа и един за управление
И тези договори са действащи? Е, тогава няма да има право ан обезщетение за безработица. Колкото до записването - винаги може да се запише
#3 | 28.10.2014, 15:31
Публикации: 5550 / 369
Освен него има един граждански договор, един трудов на 4 часа и един за управление
И тези договори са действащи? Е, тогава няма да има право ан обезщетение за безработица. Колкото до записването - винаги може да се запише

Как според вас е най -добре няколко дни преди да изтече предизвестите да напусне останалите места по собствено  желание ?

Ще напусне и от останалите места :)
#4 | 28.10.2014, 18:24
Публикации: 72 / 9
там където е с договор за управление - има ли негова фирма
ако има няма право на обещетение
#5 | 29.10.2014, 10:25
Публикации: 5550 / 369
там където е с договор за управление - има ли негова фирма
ако има няма право на обещетение

Това не е вярно!

1. Условия за придобиване на право на парично обезщетение за безработица:

Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд „Безработица” най-малко 9 месеца през последните 15 месеца преди прекратяване на осигуряването и които:

са регистрирани като безработни в Агенцията по заетостта;
не са придобили право на пенсия за осигурителен стаж и възраст или пенсия за ранно пенсиониране в Република България, или пенсия за старост в друга държава;
не упражняват трудова дейност, за която подлежат на задължително осигуряване по чл. 4.
#6 | 03.11.2014, 11:58
Публикации: 8 / 0
Благодаря! Значи николко дни преди съкращението ще напусне всчки останали места и няма да има проблем да получава обезщетение.
#7 | 03.11.2014, 13:08
Публикации: 5550 / 369
Благодаря! Значи николко дни преди съкращението ще напусне всчки останали места и няма да има проблем да получава обезщетение.

Да
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове