Тестери и стъкленици

02.12.2014, 13:59 4317 2

02.12.2014, 13:59
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
имам нужда от помощ. Фирма се занимава с търговия на парфюмерия, с един магазин. Проблема е следният: купуваме тестери (заплащаме си ги), но не ги продаваме съответно и се чудя как да ги водя тези тестери. Както и стъкленици, които не се продават, а ще се ползват в магазина. Как мислите? В коя сметка трябва да ги сложа?
Благодаря
#1 | 02.12.2014, 14:03
Публикации: 288 / 46
За мен тестерите са чисти рекламни материали.
#2 | 02.12.2014, 14:49
Публикации: 1884 / 384
За мен тестерите са чисти рекламни материали.

Да, наистина са рекламни материали, но въпросът е кога да ги изпишем на разход , с придобиването ли или с разходването им.
Като знам, че тестерите са си на едни сравнително високи цени, бих ги завела в материална сметка и при изпръскването им с искане бих изписала на разход.  Вследствие ползването на тестера, клиентът решава кой парфюм да закупи, напълно присъщ разход, свързан с продажбата на парфюмите. Подобен начин и със стъклениците, те на практика са амбалажа на наливния парфюм. При счупване, спиране продажба на наливен парфюм, или друга причина,  на разход, но отново с искане, подписано от МОЛ на магазина или управителя.
Ако бяха календари, да речем че сме ги раздали като рекламни материали, правим протокол и на разход, но тестера как ще го изпръскате наведнъж, освен ако са такива маломерни, които раздават на клиентите закупили стока като бонус. Въпрос за предназначението им.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група