Преминаване на съдружници от самоусигуряващи в договор за управление

15.12.2014, 08:53 5202 7

15.12.2014, 08:53
Публикации: 25 / 4
Здравейте,при мен изкочи следният казус: Събирателно дружество от двама съдружници,от 1994г и двамата съдружници си осигуряват като самоосигуряващи се лица.Но на 12.12.2014г се състоя събрание на ОС,на който се взе решение двамата съдружника да преминат по договор за управление и контрол считано от 01.01.2015г.От НАП ми отговориха ,че трябва да се подаде декларация за промяна на обстоятелствата и се впише в Търговския регистър и след това да се подаде декларация в НАП, след което вече имам право да ги осигурявам на код 10.Но където и да попитах колеги счетоводители и юристи навсякъде ми би отговорено,че няма нужда от промяна  на обстоятелствата и тъй като и двамата са вписани като собственици и   управляват заедно .Поставихаме в много голямо нервно напрежение.Звънях в София в Агенцията по вписвания,препращаха ме на още 4 телефона и никой не можа да ми отговори как трябва да постъпя.Моля Ви отговорете ми,трябва ли да го обявя в Агенцията или само в НАП трябва да подам декларация.
#1 | 15.12.2014, 09:08
Публикации: 9299 / 1559
Подаването на декларация в НАП за спиране на самоосигуряването е задължително, ако наистина ще се спира, а няма да продължава успоредно с ДУКа.
Вписването на ДУ в ТР не е задължително, макар че незнайно защо НОИ изисква такова вписване при плащане наболнични или майчинство
#2 | 15.12.2014, 09:24
Публикации: 25 / 4
Подаването на декларация в НАП за спиране на самоосигуряването е задължително, ако наистина ще се спира, а няма да продължава успоредно с ДУКа.
Вписването на ДУ в ТР не е задължително, макар че незнайно защо НОИ изисква такова вписване при плащане наболнични или майчинство
Благодаря Ви,но ето,че с НОЙ трябва пак да се сблъскам...
#3 | 15.12.2014, 09:25
Публикации: 25 / 4
Нещо не са им доизяснени нещата.Сега ще звъна в НОИ,за да видим те какво ще ми отговорят.
#4 | 15.12.2014, 09:29
Публикации: 11934 / 2174
Нещо не са им доизяснени нещата.Сега ще звъна в НОИ,за да видим те какво ще ми отговорят.

Ще Ви отговори някой анонимен на телефона, а после него няма да го има да си стои зад думите.
#5 | 15.12.2014, 11:13
Публикации: 25 / 4
Ще Ви отговори някой анонимен на телефона, а после него няма да го има да си стои зад думите.
Писах им на емейл,голям майтап ако въобще някой го прочете,камо ли да ми отговори...
#6 | 15.12.2014, 11:22
Публикации: 11934 / 2174
Писах им на емейл,голям майтап ако въобще някой го прочете,камо ли да ми отговори...

Споделете впоследствие какво са Ви отговорили..........инте ресно ще бъде и полезно / евентуално /.
Иначе подкрепям напълно написаното като отговор от ХХХХХ. :good:
#7 | 15.12.2014, 12:24
Публикации: 25 / 4
Нямам още отговор а и не очаквам.Но утре ще ходя да заверявам две книжки,и ще си поприказвам на живо с тях.И задължително ще го споделя с вас.Ако ли не,"Господари на ефира нека решат проблема"-шегувка
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група