За гражданския договор и бюрото по труда

13.10.2011, 17:19 13027 6

13.10.2011, 17:19
Публикации: 4 / 0
Дойде и моя ред. Реших се да си потърся правата и да поискам да ме съкратят на основание не платена РЗ. Идеята ми е докато си намеря работа да ми продължат стажа и осигуровките, затова и толкова държах да се запиша в бюрото. Сега обаче възниква друг проблем. Имам и граждански договор. Доколкото разбрах, ако там получавам повече от минималната заплата, нямам право на обезщетение за безработна. Сумата е малко по голяма. Мисълта ми е - признават ли се някакви разходи - гориво, наем и тн.
#1 | 14.10.2011, 09:55
Публикации: 5497 / 371
Не се признават. Затова при ТД има нормативно признати разходи.
За да имате право на платена борса, сумата по ГД трябва да е по-малка от МРЗ на месец, след приспадане на нормативно признатите разходи


Дойде и моя ред. Реших се да си потърся правата и да поискам да ме съкратят на основание не платена РЗ. Идеята ми е докато си намеря работа да ми продължат стажа и осигуровките, затова и толкова държах да се запиша в бюрото. Сега обаче възниква друг проблем. Имам и граждански договор. Доколкото разбрах, ако там получавам повече от минималната заплата, нямам право на обезщетение за безработна. Сумата е малко по голяма. Мисълта ми е - признават ли се някакви разходи - гориво, наем и тн.
#2 | 14.10.2011, 11:38
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Това:
Затова при ТД има нормативно признати разходи.

Да се чете, като:
"Затова при ГД има нормативно признати разходи."

Нали? :)
#3 | 14.10.2011, 14:13
Публикации: 4 / 0
Получената сума месец за месец ли е, или се събират на 6 месеца. А поне, мога ли да се запиша като безработна за да не си прекъсвам стажа, докато си намеря нова работа.
#4 | 14.10.2011, 14:26
Публикации: 5497 / 371
Това:
Затова при ТД има нормативно признати разходи.

Да се чете, като:
"Затова при ГД има нормативно признати разходи."

Нали?  :smile1:


Да :)
#5 | 14.10.2011, 14:27
Публикации: 5497 / 371
Получената сума месец за месец ли е, или се събират на 6 месеца. А поне, мога ли да се запиша като безработна за да не си прекъсвам стажа, докато си намеря нова работа.



На месец трябва да е под МРЗ, за да можете да получавате обезщетение от борсата
#6 | 14.10.2011, 16:35
Публикации: 4 / 0
Благодаря за отговорите.
Тези нормативно признати разходи, колко процента са. Погледнах в калкулатора им,а 25 и 60 . Там как стои въпроса?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група