Как е правилно съдружник в СД да бъде назначен с договор ?

07.01.2015, 11:03 5193 7

07.01.2015, 11:03
Публикации: 17 / 0
Стартирахме новата работна година и се нуждаем от правилни решения и отговори.
Имам въпрос ?
Може ли съдружник  в Събирателно Дружество , което няма работници
да бъде назначен с Договор за Управление ? Вторият съдружник е  СОЛ .
Моля , който може да ми отговори .Благодаря предварително .
#1 | 07.01.2015, 12:16
Публикации: 9515 / 1613
По ДУК не се назначава, а се възлага :-)
Може, защо да не може. Стига този съдружник да управлява /само/ и да е вписан като управител в ТР
#2 | 07.01.2015, 12:24
Публикации: 17 / 0
Благодаря Ви
#3 | 07.01.2015, 12:31
Публикации: 12086 / 2220
Интересно ми е защо е нужен ДУК след като може да управлява като СОЛ......... :hmmm:
/ иначе не, че не може /
#4 | 07.01.2015, 12:59
Публикации: 41 / 1
Интересно ми е защо е нужен ДУК след като може да управлява като СОЛ

Осигуряване като СОЛ не е за управление, а за  трудова дейност:
Чл. 1. (1) (Задължението за осигуряване за лицата по чл. 4, ал. 3, т. 1 - 4 от Кодекса за социално осигуряване - еднолични търговци, съдружници в търговски дружества, собственици на ЕООД ,
Задължително осигурени за инвалидност поради общо заболяване за старост и за смърт са:
чл. 4, ал. 3, т.2. (доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) лицата, упражняващи трудова дейност като еднолични търговци, собственици или съдружници в търговски дружества и физическите лица - членове на неперсонифицирани дружества;
#5 | 07.01.2015, 13:01
Публикации: 12086 / 2220
"Осигуряване като СОЛ не е за управление, а за  трудова дейност"

А управлението не е ?

http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,4954.msg70849.html#msg70849

/ и доста други теми има по въпроса /
#6 | 07.01.2015, 13:11
Публикации: 41 / 1
Тепърва ще разберем какво значи:
Чл.4, ал. 1, т.7. (предишна т. 6 - ДВ, бр. 74 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г., доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) управителите и прокуристите на търговски дружества и на еднолични търговци и на техните клонове, членовете на съвети на директорите, на управителни и надзорни съвети и контрольорите на търговски дружества, синдиците и ликвидаторите, както и лицата, работещи по договори за управление на неперсонифицирани дружества;
#7 | 07.01.2015, 13:24
Публикации: 12086 / 2220
".......считано от 01.01.2014 г......."

Защо тепърва ? Следва вече да сме го разбрали. :smile1:

http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=9230.0
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група