ДДС дневник

11.05.2015, 14:39 2249 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

11.05.2015, 14:39
Публикации: 592 / 12
Здравейте !
Извършва се вод на стока. Фактурата е с дата от м.04. Четейки чл.124, ал.3 и чл. 51от зддс -(Независимо от ал. 2, издадените данъчни документи във връзка с вътреобщностна доставка, включително за получено плащане, се отразяват в дневника за продажбите за данъчния период, през който данъкът за доставката е станал изискуем съгласно чл. 51.) разбирам, че фактурата трябва да я включа в дневника на продажбите за м.Май.(макар да е с дата през Април).
Това така ли е ?
#1 | 12.05.2015, 07:20
Публикации: 6370 / 1057
Изискуемост на данъка - на датата на издаване на фактурата (чл.51, ал.4) - ако фактурата е издадена преди 15-то число на месеца, следващ месеца на възникване на данъчното събитие

или

на 15-тия ден от месеца, следващ месеца, през който е възникнало данъчното събитие (чл.51, ал.3 от ЗДДС) – ако не е издадена фактура в този срок.

Данък не е изискуем при получено авансово плащане по ВОД.

Фактурата се отразява в отчетните регистри в данъчния период, през който данъкът стане изискуем.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група