Нова фирма нерегистрирана по ДДС

08.11.2015, 12:21 9937 5

08.11.2015, 12:21
Публикации: 11 / 0
Здравейте,имам  ЕООД нерегистрирана по ДДС.
От 21 октомври започнах дейност и регистрирах в НАП,имам издадена една фактура за продажба.
Въпроса ми е всеки месец ли трябва да подавам справка в НАП и какви са сроковете и какво трябва да им подавам?
Като начало искам да се опитам сама да се справя,защото от счет.кантора ми обявиха едни суми,които още са ми непосилни.Та аз още нямам оборот толкова.
Благодаря за помоща предварително.
#1 | 08.11.2015, 12:45
Публикации: 9335 / 1570
Най-доброто, което можете да направите е да поискате една консултация от познат счетоводител. Или от непознат срещу заплащане.
Щом не сте регистрирани по ЗДДС, не подавате месечни справки по този закон. Месечно подавате декларациите, свързани с осигуряването /Д1 и евентуално Д6/. Текущо се декларират сключените и прекратено трудови договори. Годишно - Д6 на самоосигуряващия се, ГДД, подаване на ГФО в статистиката и в ТР /ако фирмата не е ЕТ/.
Добре е счетоводителят, с който ще говорите, да се ангажира и с изготвянето на годишния отчет на фирмата. Вие не можете да бъдете съставител на годишния отчет, тъй като явно на отговаряте на условията за съставител, посочени в Закона за счетоводството.
#2 | 08.11.2015, 16:01
Публикации: 4393 / 734
При тези въпроси и аз бих предложил наложителна предварителна консултация със счетоводител, на живо. Може да струва 20-50-100 лв, но със сигурност може да спести 2000-5000 -10000 лв. Има доста невидими за "фирмаджията" счетоводни неща, които трябва да се правят, да не говорим за бумащините по безопасност на труда, пожарни и т.н. в зависимост от дейността и големината на фирмата.
#3 | 08.11.2015, 16:44
Публикации: 11 / 0
Благодаря за съветите,
работат е в това,че сама съм за сега и няма да назначавам.
Дейността ми е изработка на интернет сайтове.
Разбира се,че когато търгнат нещата ,ще поискам счетоводство да се занимава,но засега.........Всъщност аз затова и потърсих вече,но като чух сумата ,която искат,за една фактура издадена и се стреснах.Подготвих си Д1 и Д6 ,но за отчетите знам ,че на три месеца се подават,но не съм сигурна.
Още веднъж Благодаря.
#4 | 08.11.2015, 17:10
Публикации: 9335 / 1570
Подготвих си Д1 и Д6 - защо Д6, като нямате персонал? Или сте по ДУК?
за отчетите знам ,че на три месеца се подават - за кои отчети? Може би има и такива, дето се подават на 3 месеца, но счетоводния отчет и данъчната декларация се подават веднъж годишно.

Колкото до изработката на интернет сайтове - внимавайте, ако Ви се наложи да продавате на клиенти от ЕС.

#5 | 07.12.2015, 10:32
Публикации: 11 / 0
Благодаря,става въпрос за счетоводните отчети.Тъй като е края на годината ще станат три месеца ,но за целта ще се наеме счетоводител.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група