Грешка при подаване на Месечна Справка-Декларация по ДДС

09.11.2015, 14:01 6435 3

09.11.2015, 14:01
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
за пръв път подавам Месечна Справка-Декларация по ДДС. Като натисна бутона "Подаване" след 30 секунди в поленцето в дясно ми изписва "грешка при връзка с ftp-inetdec.nra.bg". Пробвах няколко пъти, през които изваждах ел.подпис и рестартирах browser-a. Миналия месец като подавах декл 1и 6 нямах проблем и затова предполагам, че проблема не ми е от електронния подпис.

Бих искала да попитам, дали и на някой друг му е излизало това съобщение и какво е направил, за да стане подаването успешно.

Благодаря предварително!
#1 | 09.11.2015, 15:46
Публикации: 314 / 38
Без паника, не си единствен.
Сутринта ми изписа същият текст, след това пак, а като опитах следобед ми изписа нещо от рода да изчакам ако вече съм подал декларация.
Проверявам и да видя какво ми е приело ако е приело нещо. Все още единствен приет документ е декларацията от миналия месец.
Мисля че още не са си решили проблема с хакерските атаки и ще се чака да се подава в куцо време - след 5 да кажем.
#2 | 09.11.2015, 20:14
Публикации: 11956 / 2182
Бих искала да попитам, дали и на някой друг му е излизало това съобщение и какво е направил, за да стане подаването успешно.
Благодаря предварително!

И на мене при подаване на декларации по ЗДДС ми излизаше това съобщение, но после в справката за подадени декларации се виждаше, че е успешно подадена. Разпечатах си и протокол за приети данни. Просто след получаване на това съобщение независимо от него си погледнете в ДДС декларации - подадени - вероятно си е ОК. :smile1:
#3 | 10.11.2015, 16:15
Публикации: 4 / 0
Здравейте, благодаря за отговорите!

Вчера вечерта, към 10ч, опитах пак да я подам и стана веднага. Сигурно наистина проблема е бил в сайта на НАП.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група