Социални ли са разходите за кафемашина

07.04.2016, 10:34 3108 2

07.04.2016, 10:34
Публикации: 31 / 0
Здравейте,
ето че ме връхлетя поредния казус: Имаме договор с фирма,която ни предоставя кафеавтомат и автомат за закуски на преференциални цени за служителите. За разликата ни пуска фактура, а срещу тази фактура ние трябва да осигурим реклама и тогава също да пуснем насрещна фактура т.е. имаме бартер.
 Според мен това е социален разход ,не може да ползваме данъчен кредит, и данъчната основа за начисляване на 10%данък  по ЗКПО е нула, тъй като имаме приход в размера на този разход / прихода е рекламата от наша страна /.
   Дали правилно разсъждавам ? Ще бъда много благодарна на всеки,който се включи.
#1 | 07.04.2016, 11:22
Публикации: 4400 / 737
Вие плащате на фирмата разликата между преференциалната цена (по която купуват служителите) и реалната цена? Ако да - прилича ми да е социален разход, все едно им купувате закуски и кафе.
От друга страна рекламата, която правите си е нормална сделка.
Но изчакай знаещите да кажат :)
#2 | 07.04.2016, 12:27
Публикации: 31 / 0
В чл.212 от ЗКПО пише"данъчна основа за определяне на данъка върху разходите по чл.204 т.2 са начислените соц.разходи предоставени в натура намалени с приходите свързани с тези разходи" и понеже по договор сме длъжни да осигурим реклама равностойна на тези разходи смятам, че данъчната основа е нула.
 Все пак не съм сигурна дали съм права.
Благодаря ви за отговора.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група