Кредитно от минала година

27.05.2016, 15:59 5386 3

27.05.2016, 15:59
Публикации: 59 / 5
Здравейте, имам спешна нужда от помощ, направо съм отчаяна.
Казусът е следният, купуваме стока от Метро от началото на октомври 2015г която идва във времето...защото те я внасят и след това идва на интервали при нас. И понеже стана пълна каша какво е дошло и какво не, и липсват оригинални документи поисках от тях справка за издадените документи ....цъфнаха фактури от октомври и ноември 2015г,които включихме в дневниците за м.април ползвахме им ддс-то. Сега обаче се оказа,че са намерили и кредитни известия от октомври,ноември и тн.периоди и не знам как да постъпим? след като ги донесат да видия точно за кои периоди са и към кои фактури,и да поискам корекция на дневниците?
Да дпълня,че всичко е било плащано в брой.Не знам как да постъпя, защото става въпрос за близо 80хлв
#1 | 28.05.2016, 11:06
Публикации: 11932 / 2174
ЗДДС
Скрит текст :
Попадате в чл.126 ал.3 т.1 - включвате фактурите и КИ в СД ЗДДС сега, след като вече са Ви изпратени. За невключените до момента КИ има и съответна глоба, която може да бъде наложена , ако Ви проверят преди изтичане на давностния и срок.
#2 | 30.05.2016, 11:56
Публикации: 59 / 5
ЗДДС
Скрит текст :
Попадате в чл.126 ал.3 т.1 - включвате фактурите и КИ в СД ЗДДС сега, след като вече са Ви изпратени. За невключените до момента КИ има и съответна глоба, която може да бъде наложена , ако Ви проверят преди изтичане на давностния и срок.

Аз фактурите ги включих в м.април 2016, сега в май се оказа че има и кредитни известия които са от различни периоди. От Метро Пловдив ми отговориха,че те задържали и изпращали в счетоводството в София оригиналните фактури и известията, което мен направо ме вцепени. Поисках да анулират ивзестията с протокол по чл.116 и да ми издадат нови сега в май. Оригинал на фактури и известия не се ли задържат и съхраняват от доставчика само когато са анулирани? иде ми да се гръмна
#3 | 09.09.2021, 12:15
Публикации: 927 / 28
Проблема с тези кредитни е голям поне при мен .. по 10, 20 лв не са големи но идват къде с месец къде с с два три след месеца на издаване  ..няма как всеки месец да дремя в НАП  или поне не го правя та въпросът ми е какъв е давностния срок за тези нарушения
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група