Изплащане на дивидент при загуба

28.05.2016, 19:40 16170 26

#20 | 28.05.2016, 19:40
Публикации: 1884 / 384
 :good: И на мен не ми харесва, особено чл.267 ЗКПО.  :smile1:
#21 | 29.05.2016, 10:10
Публикации: 674 / 25
Най-чисто е с личен труд,никой няма да ви пипне,така ще може и лични доходи да доказва-напр. пред банка за личен кредит или кредитна карта
#22 | 30.05.2016, 13:53
Публикации: 50 / 4
Не разбрах каква е връзката между изплащането на дивидент при загуба и скритото разпределение на печалбата.
#23 | 30.05.2016, 13:57
Публикации: 9299 / 1558
Не разбрах каква е връзката между изплащането на дивидент при загуба и скритото разпределение на печалбата.
Когато през предходна/и година/и си бил на загуба и нямаш неразпределена печалба от минали години не може безнаказано да разпределяш дивидент. Всяко едно решение за разпределяне на дивидент от текущата /необложена с данък/ печалба е  т.нар. скрито разпределение на печалбата
#24 | 30.05.2016, 14:13
Публикации: 108 / 3
Когато през предходна/и година/и си бил на загуба и нямаш неразпределена печалба от минали години не може безнаказано да разпределяш дивидент. Всяко едно решение за разпределяне на дивидент от текущата /необложена с данък/ печалба е  т.нар. скрито разпределение на печалбата

А ако се постъпи както предлагат от TAX AVOID и този дивидент се осчетоводи през сметка 122, която да остане с отрицателно салдо, което следващата година се компенсира с натрупаната печалба? Не оспорвам написаното от вас, просто се опитвам да си изясня докрай случая.
http://taxavoid.eu/advice/divident-navsyakade-ipo-vsqko-vreme
#25 | 30.05.2016, 14:48
Публикации: 632 / 23
Когато през предходна/и година/и си бил на загуба и нямаш неразпределена печалба от минали години не може безнаказано да разпределяш дивидент. Всяко едно решение за разпределяне на дивидент от текущата /необложена с данък/ печалба е  т.нар. скрито разпределение на печалбата

Условието да нямаш неразпределена печалба от предходни години, от къде се вижда в задачата?
Да не говорим, че няма как да разпределяш печалба от текущата година, защото няма как да имаш печалба, без да приключи годината. Можеш да имаш раздаване на едни пари, които няма как да бъдат дивидент.
#26 | 30.05.2016, 14:50
Публикации: 632 / 23
Видях, че нещо не съм видяла първата страница по темата.
Сега ми се изясни условието.
Но понеже няма как да раздадете дивидент, единствения вариант според мен е да му се даде заем, който после да се прихване с дивидент, ако въобще се завърши на печалба като резултат.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група