Продажба на автомобили втора употреба

03.08.2016, 09:55 7205 15
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

03.08.2016, 09:55
Публикации: 149 / 2
Фирма новорегистрирана по ДДС ще ползва специалния режим на маржа на цената. Доста четох по темата, но ме интересува дали правилно съм разбрала.
Купуваме автомобил втора употреба от Германия от физическо лице. Няма ВОП, ползваме маржа. Купили сме я за примерно за 1000лв. Когато я продаваме в продажната цена включваме покупната цена, ремонта с ДДС, таксата за регистрация в КАТ. Т.е. 1000+120/ремонт с ДДС/ + 275/такса регистрация в КАТс ДДС/. Издаваме фактура дез ДДС по чл,143 за 1395лв. Правим протокол в края на месеца 1395-1000=395лв/6=65,83 ддс за внасяне. Фирмата има ли право да ползва данъчен кредит за ремонта и таксата на КАТ т.е в дневника за покупки ще вкарвам ли отделно тези фактури за да ползваме ддс, след като съм ги включила в протокола.?
#1 | 04.08.2016, 13:52
Публикации: 30 / 3
Да, правилно е.
А печалба няма ли да заложите в продажната цена?  ::)
#2 | 04.08.2016, 14:09
Публикации: 149 / 2
Права сте, печалбата пропуснах да я напиша. По скоро се чудя дали фактурите, които влизат в цената при продажбата, ще ги включа и в дневника за покупки за да ползвам данъчния кредит.  :noexpression:
#3 | 04.08.2016, 14:16
Публикации: 630 / 92
Според мен, за ф-рите за ремонта се ползва ДК и се посочват в ДПк. Но, трябва да се вкл. и печалба.
#4 | 04.08.2016, 14:45
Публикации: 149 / 2
 четох пак, трябва да включа и печалба.
#5 | 04.08.2016, 14:52
Публикации: 149 / 2
А някой може ли да ми каже как трябва да изглежда този отчет за извършените продажби, който се съставя в края на месеца?  :blush:
#6 | 04.08.2016, 15:08
Публикации: 9543 / 1623
#7 | 04.08.2016, 15:16
Публикации: 144 / 13
Законът не допускаше ли за съпътстващите доставки при този режим да не се ползва данъчен кредит и ДДС се начисли само на печалбата над 1395 лв. ?
#8 | 09.08.2016, 18:55
Публикации: 14 / 1
Само да допълня, че много често във фактурите за закупени автомобили втора употреба има и допълнителни услуги, за които трябва да се издадат протоколи чл.117. Някои доставчици дори ги означават (M) - марж (I) - inter-community service.
Имате право на ДК за фактурите, които формират себестойността на автомобила, но ги включвате без ДДС в нея.
#9 | 10.08.2016, 10:22
Публикации: 149 / 2
Koгато формирам себестойността не включвам ДДС-то, така ли? А ползвам ддс-то като го включвам в дневниците за покупки?
#10 | 12.09.2016, 09:15
Публикации: 149 / 2
Някой може ли да ми отговори с кой код 09 или 82 се попълва протокола за маржа в дневника за продажби ?  :blush:
#11 | 12.09.2016, 09:31
Публикации: 2 / 0
Протокола с код 09
#12 | 12.09.2016, 09:38
Публикации: 149 / 2
Благодаря ви!  :smile1:
#13 | 12.09.2016, 10:18
Публикации: 37 / 1
В дневник продажби се посочва код 82 Вид документ-Отчет за извършени продажби
по специален ред на облагане.
Успешен ден!
#14 | 12.09.2016, 10:47
Публикации: 149 / 2
И аз мисля, че трябва да е код 82, но нали е протокол, а не отчет и сега се чудя. За първи път подаван декларация по марж. Притеснявам се да не сбъркам.  Вие подавате с код 82 и нямате проблеми с данъчните, така ли? :noexpression:
#15 | 12.09.2016, 15:52
Публикации: 227 / 21
Протокола с код 09
Аз също подавам с 09
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове