Трудов стаж и загубена тр. книжка от работодател

01.12.2016, 14:36 2250 2

01.12.2016, 14:36
Иванка Петкова
Здравейте.  :wink1: Имам следният въпрос- майка ми имаше проблеми  с бившият си работодател относно фалшиви обвинения към нея, неизплащане на заплати за цяла година и много други..... та към същината на проблема- осъди ги и спечели и двете дела, в момента й изплащат обезщетения, на не й върнаха старата трудова книжка / която беше запълнена и те и направиха нова, в която е оформен само трудовият й стаж при тях/, а й дадоха само новата с оправданието, че тя- майка ми, не им е представила друга такава/. Не можахме да се разберем с тях и решихме да си търси стажа и ще Ви бъдем благодарни да ни кажете към кои институции да се обърнем за този въпрос ? / Съвсем скоро до дни майка ми ще мине през ТЕЛК комисия и има голяма вероятност да я пенсионират по болест/.
#1 | 01.12.2016, 15:10
Публикации: 43 / 2
Ако нямате документ, че майка Ви е дала съгласието си трудовата и книжка да се съхранява при работодателя, значи ТК е у вас. Тогава ще е Ваша грижа да и издадат трудова кжижка - от Инспекция по труда, като ще трябва да събирате стажове и от предишни работни места. Ако имате документ, че майка Ви е дала съгласието си трудовата и книжка да се съхранява при работодателя- значи работодателя я е изгубил и има задължение да издаде нова и това не е Ваш, а техен проблем, има си ред за това. И като цяло Инспекция по труда е институцията, към която може да се обърнете.
#2 | 01.12.2016, 16:06
Иванка Петкова
Много Ви благодаря за компетентният отговор !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група