Разпределяне на дивиденти при непубликуван ГФО

17.03.2017, 16:52 2552 2

17.03.2017, 16:52
Публикации: 36 / 1
Здравейте,

Дружество приема ГФО през януари, но отчетите и решението на собственика на капитала все още не са публикувани в ТР.

Сега собственикът иска да си разпредели дивидент, с днешна дата. Ще направя втори протокол, в който се взема само решение за разпределяне на дивидент.
За разпределяне на дивидент знам, че не е необходимо публикуването на протокола в ТР, освен ако решението не е взето с протокола за приемане на ГФО.

Смятате ли, че може да има проблем, ако публикувам ГФО в ТР /например през април месец / с решението на собственика от м.януари, в което няма разпределен дивидент? Притеснява ме фактът, че ще публикувам през април ГФО с протокол от януари, а вече ще имаме още един протокол от март.
Може ли да се изплати дивидент с днешна дата, ако не сме входирали документи за приемане на ГФО в ТР?

Благодаря предварително на отговорилите!
И дано ме зарадвате - точно в момента последното, което ми е на главата, е публикуване на ГФО....
#1 | 17.03.2017, 17:04
Публикации: 11932 / 2174
Дружество приема ГФО през януари,
Сега собственикът иска да си разпредели дивидент, с днешна дата/b].

Това са две различни и независими събития. Фактът, че ГФО ще се публикува по-късно не отменя обстоятелството, че към датата на изготвяне на ГФО не се разпределя никакъв дивидент. Дишайте спокойно.
#2 | 17.03.2017, 17:08
Публикации: 36 / 1
Много Ви благодаря!
И аз така ги виждах нещата, но се радвам, че и Вие потвърдихте  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група