Декларация по чл.50

21.04.2017, 00:24 2751 9
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.04.2017, 00:24
Публикации: 155 / 2
Здравейте! Физическо лице, което е дало финансов заем на юридическо лице, трябва ли да декларира доход от лихви с декларация по чл.50, ако няма плащане? Юридическото лице е начислило лихвите, но не ги е платило през 2016г.
#1 | 21.04.2017, 07:36
Публикации: 6113 / 545
След като не е получило нищо, какво ще декларира? Начислени лихви?
#2 | 21.04.2017, 08:16
Публикации: 155 / 2
Нещо се заблудих, обърках със справка по чл.73, където се декларира в годината на начисляване. Благодаря!
#3 | 21.04.2017, 08:32
Публикации: 9659 / 1646
Нещо се заблудих, обърках със справка по чл.73, където се декларира в годината на начисляване.

Това с начисляването е за дивидентите .
#4 | 24.04.2017, 10:07
Публикации: 236 / 3
Здравейте,

физическо лице, безработно, без да получава обезщтение от борсата за 2016г получава доход от ГД за първите 9 месеца. Сумата е 5000лв, удържани са здравни осигуровки и авансов данък. Септември месец лицето регистрира фирма и започва да се самоосигурява през нея без възнаграждение. Октомври месец пуска и ДУК през същата фирма и до края на годината вървят и самоосигуряване и ДУК.

При попълване на годишната декларация по чл.50 :
1. следва ли да се отбележи, че е и самоосигуряващо се лице за 2016г?
2. заради ДУК следва ли да се попълни и Приложение 1 за трудови правоотношения?
3. не успявам да се сетя, защо са удържани и внесени авансово само здравни осигуровки по тази сметка. Някакви идеи за причината?
#5 | 24.04.2017, 10:32
Публикации: 7230 / 1079
1. Да
2. Да, но вижте пак приложението
3. Това е възможно само ако лицето е пенсионер, не е пожелало да се осигурява за пенсия и месечния доход по ГД - НПР е над МРЗ. Във всички други случаи или са всички  осигуровки или никакви. Е, ако е нещо, свързано с авторски права.... там не съм наясно
#6 | 24.04.2017, 11:09
Публикации: 2510 / 285
Не се задълбочавайте защо някой е направил нещо, което не зависи от вас :) Подайте си информацията както е.
#7 | 24.04.2017, 11:24
Публикации: 236 / 3
Лицето не е пенсионер, сумата не е под минималната заплата. Прилагайки тази служебна бележка ще следва  ли да начисля ДОО и ДЗПО за довнасяне?
#8 | 24.04.2017, 11:27
Публикации: 6113 / 545
Защо да не е под МРЗ - 5000 : 9 = 555.56 лв. х 25% НПР = 138.89 лв.
555.56 лв. - 138.89 лв. = 416.67 лв. Точно под МРЗ си е.
#9 | 24.04.2017, 11:49
Публикации: 236 / 3
Сумата е 5040лв, сбъркала съм при изписването. Сумата е точно 420лв на месец.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове