Продажба на два апартамента от физ.лице

24.04.2017, 10:41 1198 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.04.2017, 10:41
Публикации: 28 / 0
Физическо лице продава апартамент ,като е спазено изискването на чл 13 ал 1 т.а.
Същата година лицето придобива апартамент по наследство,който също иска да продаде-тук се позоваваме на чл.13 т 26.Според мен и двете сделки са необлагаеми и не следва да се декларират по ЗДДФЛ.Това,че са продадени в една и съща година не влияе.
Моля за потвърждение,че разсъжденията ми са правилни или ......
#1 | 24.04.2017, 10:45
Публикации: 7220 / 1079
И аз така бих го тълкувала. Особено ако аз съм продавача :)
Да разширя малко въпроса Ви: ако сумата от двете продажби надвишава 50000, трябва ли регистрация по ДДС?
#2 | 24.04.2017, 11:05
Публикации: 6323 / 1028
И аз така бих го тълкувала. Особено ако аз съм продавача :)
Да разширя малко въпроса Ви: ако сумата от двете продажби надвишава 50000, трябва ли регистрация по ДДС?
Присъединявам се към мнението :smile1:
И добавям, че не е задължено да се регистрира по ЗДДС независимо от оборота по сделките, защото не са независима икономическа дейност, осъществявана редовно и с цел получаване на възнаграждение, според определението в чл. 3 на ЗДДС.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове