Въпроси за ПП за Декларации Обр.1, 3 и 6

03.12.2014, 15:09 600240 785

#400 | 03.12.2014, 15:09
Публикации: 264 / 6
Неволите ми продължават. След като ме върнаха от данъчното май си разбрах грешката. За първи път подавам Д1 на хартиен носител. Попълних си придружителното писмо, отбелязах, че не се прилага Д6, разпечатах Д1 и след подписите и печатите, отидох да ги подам и ми заявяват, че е отхвърлена. Попитах защо и ми отговориха, че искало и Д6, а на протокола от НАП, пише следното: "11/2014г. Липсва или е отвхърлена Д6 за периода с код за вид плащане 5 или 6". И чак след като се прибрах май разбрах как съм се заблудил. Трябваше да подам и Д6, но само с първата колонка и код 5 нали? Новобранска работа!
#401 | 04.12.2014, 10:04
Публикации: 264 / 6
Аз продължавам да си разсъждавам на "глас". Вече съм убеден, че грешката, която съм допуснал е, че е трябвало да подам и Д6, но само с първата колонка и вид на плащане 5. За корекцията обаче, Д1 остава същата, като прилагам и Д6 само с гореспоменатата първа колона и вид плащане 5. Въпроса на който не мога да си отговоря е в Д1 в клетка 1, би ли следвало да посоча код корекция 1 и при положение, че не съм подавал Д6 в клетка 7.1 също ли трябва да бъде код корекция 1?
Може малко да наводних темата, за което се извинявам, но наистина тук ми остана спасението.
Благодаря предварително!
#402 | 04.12.2014, 10:25
Публикации: 5497 / 371
Аз продължавам да си разсъждавам на "глас". Вече съм убеден, че грешката, която съм допуснал е, че е трябвало да подам и Д6, но само с първата колонка и вид на плащане 5. За корекцията обаче, Д1 остава същата, като прилагам и Д6 само с гореспоменатата първа колона и вид плащане 5. Въпроса на който не мога да си отговоря е в Д1 в клетка 1, би ли следвало да посоча код корекция 1 и при положение, че не съм подавал Д6 в клетка 7.1 също ли трябва да бъде код корекция 1?
Може малко да наводних темата, за което се извинявам, но наистина тук ми остана спасението.
Благодаря предварително!

Много въпроси от различни хора в темата! Не мога да намеря какво ти е било питането!
Би ли обяснил с две думи? Подал си Д1 и 6 и сега се налага да коригираш Д1? Д6 как ще проиграе? Със суми надолу или нагоре?

#403 | 04.12.2014, 10:37
Публикации: 264 / 6
Подадох Д1 без Д6. Изобщо не занесох Д6, а само придружително писмо и Д1, след което не ми го прие, понеже нямало Д6 със код 5 или 6. Заблудих се, че не се подава Д6 този месец за данъка и изобщо не подадох никаква Д6. А трябваше да подам с една колонка за осигуровките. Въпроса ми е като пускам корекцията и на двете декларации ли да дам код корекция 1 (при положение че Д6 изобщо не съм подавал преди това).
#404 | 04.12.2014, 11:37
Публикации: 12014 / 2200
След като въобще не са подавани следва да си ги подадете като редовни със записите съответно за код 5 и 8, ако има ДДФЛ.Всъщност ще подадете обр.1 и редовната обр.6 .
#405 | 04.12.2014, 11:45
Публикации: 6692 / 664
И д.1 и д.6 - редовни. Няма приети, за да се коригира.
#406 | 04.12.2014, 11:47
Публикации: 5497 / 371
И д.1 и д.6 - редовни. Няма приети, за да се коригира.

Д6 с код 5 :)

Ако има плащани заплати през м.11, подава данъка в Д6 с код 8
#407 | 04.12.2014, 11:54
Публикации: 264 / 6
Благодаря много на всички. Подавам Д1 и Д6 с редовни данни, като в Д6 ще пусна само първата колона с код 5, а втора колона с код 8 изобщо няма да има при положение, че заплатите са изплатени през м.12. При това положение (подаване на Д6 само с една колонка) трябва ли да се отбележи в придружителното писмо, че не следва да се подаде Д6 понеже не се прилага чл. 2, ал. 4 от наредбата?
#408 | 04.12.2014, 11:58
Публикации: 12014 / 2200
Не, все пак си подавате обр.6 с данни за осигурителните вноски, за които се търси равнение с обр.1.
#409 | 04.12.2014, 11:59
Публикации: 6692 / 664
Подаваш д.1 и д.6 и нищо не отбелязваш - редовни данни.
#410 | 04.12.2014, 12:03
Публикации: 264 / 6
 :ok: Бирите станаха толкова много, че не мога да ги преброя вече.
Още веднъж благодаря много на всички!
#411 | 04.12.2014, 14:05
Публикации: 244 / 6
Здравейте,
от 01.11.2014г откриха нова фирма само със ДУК. Та на този управител му удържам само данък тъй като вече се осигурява на друго място на максимума /2400лв/.
Сега идва ред на подаване на Декл.1 и 6 за ноември и незнам точно какво да представляват. Заплатите за ноември ги изплащаме през декември.
#412 | 04.12.2014, 15:53
Публикации: 5497 / 371
Здравейте,
от 01.11.2014г откриха нова фирма само със ДУК. Та на този управител му удържам само данък тъй като вече се осигурява на друго място на максимума /2400лв/.
Сега идва ред на подаване на Декл.1 и 6 за ноември и незнам точно какво да представляват. Заплатите за ноември ги изплащаме през декември.

До 25.12 подавате Д1 с вид осигурен 21.
От 01.01. до 25.01. подавате Д6 с данъка
#413 | 04.12.2014, 16:07
Публикации: 244 / 6
Вид осигурен не е ли 10?
И другия въпрос е че в декември правим заплатите освен за ноември и за декември заради приключване на годината. В такъв случай как и кога да подам декл.1 и 6 за декември?
#414 | 04.12.2014, 16:17
Публикации: 5497 / 371
Вид осигурен не е ли 10?
И другия въпрос е че в декември правим заплатите освен за ноември и за декември заради приключване на годината. В такъв случай как и кога да подам декл.1 и 6 за декември?
1. Не, защото код 21 е  за лица, работещи по втори или допълнителен трудов договор, за които осигурителните вноски при основния работодател са внесени върху максималния осигурителен доход и осигурителният стаж се зачита на основание чл. 9, ал. 8 КСО;

2. Не е важно кога са направени заплатите, а кога са платени!
#415 | 04.12.2014, 16:44
Публикации: 244 / 6
Работя с ТРЗ Про и при създаването на картона и обозначаване на вид договор - ДУК автоматично става код вид осигурен 10. В картона пише, че лицето има осигурит.доход от правоотношения при друг работодател 2400 лв.
#416 | 04.12.2014, 16:55
Публикации: 244 / 6
Може ли да бъде управител с ДУК с код 21 или трябва да е на трудов договор и съответно да има уведомление по чл.62? Защото ДУК е от 01.11.2014г и няма пуснато уведомление....ако трябва да е трудов договор сме закъсняли много....
#417 | 04.12.2014, 18:16
Публикации: 12014 / 2200
Може ли да бъде управител с ДУК с код 21 или трябва да е на трудов договор и съответно да има уведомление по чл.62? Защото ДУК е от 01.11.2014г и няма пуснато уведомление....ако трябва да е трудов договор сме закъсняли много....

Управителят може и да не е на трудов договор . В този случай ще бъде с код 10 в образец 1.Начислените осигурителни вноски и ДДФЛ ще са като на наето по трудов договор лице съгласно ДР пар.1 т.26 "и" ЗДДФЛ .  :smile1:
#418 | 05.12.2014, 10:35
Публикации: 244 / 6
Лицето получава възнаграждение по договор за управление и контрол и е осигурено на максималния размер на осигурителния доход при друг работодател;

Въпрос:  какъв код вид осигурен  следва да се попълни в декларация образец №1 за полученото възнаграждение по ДУК;
#419 | 05.12.2014, 10:50
Публикации: 60 / 1
Здравейте, имам следният въпрос - Назначен служител през м. Октомври и освободен в края на месеца. Сега през декември пускам декл. обр.6 с данъка /код 8/. Трябва ли да пускам декл. обр.1? Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група