Въпроси за ПП за Декларации Обр.1, 3 и 6

24.06.2013, 16:17 523582 785

#100 | 24.06.2013, 16:17
Публикации: 3352 / 254
Ще използвам темата да попитам и аз:)
СОЛ за 2012 не е внасял осигуровки и не съм пускала Д1. На 30.04. 2013 с подаването на Д6 си внесе всички задължения. Обаче съм пропуснала да му подам Д1 за всички месеци от миналата година. Сега как трябва да процедирам?! Подавам си редовни Д1 за всеки месец по отделно? Възможно ли е да отнеса и някоя глоба?

Подайте я на един файл за 12-те месеца.
#101 | 24.06.2013, 16:18
Публикации: 5543 / 371
От служител на НАП твърди,че в кл. 31 трябва да е сумата за облагане с ДОД /493,61лв./и ми била грешна програмата? Затова ме интересува всяко мнение?


31. Начислен месечен облагаем доход - попълва се трудовото възнаграждение и всички други плащания в пари и/или в натура от работодателя или за сметка на работодателя, начислени за съответния месец, с изключение на доходите, посочени в чл. 24, ал. 2 ЗДДФЛ. Попълва се за лица с попълнен „Вид осигурен" в т. 12 - 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 14, 16, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 26, 27, 71, 72, 82, 83, 90, 92, 93, 94 и

Това е от Указанията за Д1

Не Ви трябва мнение, написано си е :)
#102 | 24.06.2013, 16:19
Публикации: 3352 / 254
От служител на НАП твърди,че в кл. 31 трябва да е сумата за облагане с ДОД /493,61лв./и ми била грешна програмата? Затова ме интересува всяко мнение?


В кл.29 и 31 сумите трябва да бъдат едни и същи.
#103 | 24.06.2013, 16:59
Публикации: 6390 / 592
В кл.29 и 31 сумите трябва да бъдат едни и същи.

Клетка 29 вече не се попълва.
#104 | 24.06.2013, 17:00
Публикации: 3352 / 254
Клетка 29 вече не се попълва.

Това е когато е дадена отметка че не се дължи ГВРС. Иначе може да се пише брутно възнаграждение и не е грешно. :)
#105 | 24.06.2013, 21:27
Публикации: 264 / 4
Благодаря.
#106 | 27.06.2013, 13:23
Публикации: 23 / 0
Здравейте,
За пръв път ми се случва и моля за помощ, имам ДУК за който за цялата 2012 е подавана Д1 с код 1, като на трудов договор, а не с код 10.От НАП ми казаха, че трябва да подам заявление в НОИ, да се назначи ревизия и да ми направят предписание, с което да подам в НАП заличаващи записи, след което и правилните. Моля пишете ако някой е попадал в тази ситуация какво трябва да е това заявление и каква ще е тази ревизия /лошото е че през 2012 не съм водила аз фирмата, поела съм я от 2013/.
#107 | 28.06.2013, 12:05
Публикации: 253 / 8
Здравейте,

имам следния въпрос във връзка с попълване на Д1 с 3 дни болнични от работотел. Попълнила съм в кл. 16 20 р.д. за м. 06 и съответно 17 отработени и в кл. 16А- 3 дни от работодател. Въпроса ми е свързан с отработените часове, понеже не ми дава грешка независимо дали пиша 160 или 136. Предполагам, че трябва да се запише 136, но предпочитам да попитам.

Отскоро попълвам на ръка Д1, досега го правех с програма и не съм се замисляла.

Благодаря предварително!
#108 | 28.06.2013, 12:09
Публикации: 3352 / 254
17 отработени дни*8часа=136 часа :)
#109 | 28.06.2013, 12:10
Публикации: 253 / 8
Благодаря, Елена!  :smile1:
#110 | 28.06.2013, 12:37
Публикации: 426 / 4
Здравейте, аз не съм теглил последната версия на програмата за декларациите. Ф-мата ни  е ЕООД и сумите в кл 29 и 31 са различни. Сгрешил ли съм, защото НАП ми върна репорт, че приема декларацията и не я отхвърля :( :hmmm:
#111 | 28.06.2013, 12:39
Публикации: 3352 / 254
От 01.05.2013 има промяна за нетното възнаграждение когато има обезщетения, на които им се дължи само данък. Вие имате ли такова за месец 06.
#112 | 28.06.2013, 12:47
Публикации: 426 / 4
не, нямам. Знам че с промяната се казва, че не трябва да бъде включено обезщетението в Д1, защото се прави разграничения нс КТ с КСО........
#113 | 28.06.2013, 12:52
Публикации: 3352 / 254
Тогава не би трябвало кл.29 и 31 да са различни.
#114 | 28.06.2013, 13:30
Публикации: 426 / 4
29-Брутно трудово възнаграждение

31-начисл.месечен облагаем доход по чл 24 от ЗДДФЛ
#115 | 28.06.2013, 13:35
Публикации: 3352 / 254
Да, и на двете точки няма разлика, когато е месец без обезщетения.
#116 | 28.06.2013, 15:07
Публикации: 64 / 2
Ивинявам се за въпроса, но къде точно пише за промяната в попълването на обр.1 при обезщетения,т.к търсих в Наредба Н8, но неможах да го открия

Благодаря
#117 | 28.06.2013, 15:44
Публикации: 5543 / 371
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 77 ОТ 29 МАРТ 2013 Г.
§ 3. В чл. 17 се правят следните изменения:
3. Алинея 4 се изменя така:
„(4) Изплатеното или начисленото месечно възнаграждение по ал. 1 – 3, от което се определя нетното възнаграждение, включва брутното трудово възнаграждение и други допълнителни доходи от трудова дейност за съответния месец.“

старо
(4) (Изм. - ДВ, бр. 26 от 2008 г.) Изплатеното или начисленото месечно възнаграждение по ал. 1 - 3, от което се определя нетното възнаграждение, включва брутното трудово възнаграждение и обезщетенията, изплащани по Кодекса на труда, Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България, Закона за Министерството на вътрешните работи, Закона за държавния служител и Закона за съдебната власт, които са облагаеми по чл. 24 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица, както и всички доплащания на такива суми за съответния месец.


Указания за попълване на Д1
34. Нетно възнаграждение - попълва се сумата на нетното възнаграждение, определена по реда на Наредбата за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от Държавното обществено осигуряване.
#118 | 28.06.2013, 15:52
Публикации: 64 / 2
Благодаря Ви много
#119 | 28.06.2013, 19:21
Публикации: 288 / 6
Аз имах обезщетение по чл.224 във ведомостта за м 05.2013г. и днес погледнах Д1 и в т.34 програмата го беше включила ,но от НАП ми приеха декларацията и върнаха протокол че е приета .
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група