Задължително ли е самоосигуряването за управител (собственик) на ЕООД

21.05.2017, 11:22 3071 4

21.05.2017, 11:22
Публикации: 2 / 0
Привет
Случаят е следният:
Собственик съм на ЕООД, в което аз съм управител и единствен работник (без заплата - самоосигуряващ се). Дейността ми е скромна и малка общо взето от време на време. Приходите от дейността в някои месеци са нулеви други 100-200. Като управител или собственик (не знам кое е по-точно) са ме посъветвали да се самоосигурявам. Въпросът е, че понякога прихода не стига да покривам осигуровките които са около 120 лева или ако има някакъв приход той предимно отива за плащане на осигуровки.
През последната година коментирам това мое затруднение с познати и непознати, като някои от тях казват, че можело и без самоосигуряване. Питам счетоводителят ми но той казва че не знае за подобно нещо.
Бих се радвал ако някой има повече информация по въпроса дали въобще е възможно подобно нещо и ако да какво трябва да се направи.
#1 | 21.05.2017, 11:26
Публикации: 640 / 95
И аз като твоя счетоводител, не съм чувала за подобно нещо. Трябва да се осигуряваш, поне като СОЛ върху 460лв-26.8%.
#2 | 21.05.2017, 12:04
Публикации: 9299 / 1558
И аз като твоя счетоводител, не съм чувала за подобно нещо. Трябва да се осигуряваш, поне като СОЛ върху 460лв-26.8%.
Освен за периодите,през които нямаш дейност. Ако са разграничими и документирани.
#3 | 22.05.2017, 10:59
Публикации: 99 / 15
Когато нямате дейност-т.е. не сте генерирали приходи и разходи може да си подадете декларация за прекратяване на дейността /тя се подава до 7 дни от настъпване на събитието/, но когато започнете дейност пак подавате същата декларация за възстановяване на дейността. Вашият счетоводител знае.
#4 | 22.05.2017, 13:20
Публикации: 30 / 0
 :good:Управителят на ЕООД е постоянно пребиваващ в чужбина- Германия, там се осигурява, чрез немско дружество. Длъжен ли е да се осигурява и в България?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група