ЕООД без дейност 2016 - ГФО или какво е нужно да се подава до 30 Юни

23.06.2017, 20:03 3295 4

23.06.2017, 20:03
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Надявам се на малко спешна помощ / съвет от професионалисти. Намирам се в чужбина и имам ЕООД, което от 7-8 години няма никаква дейност. До сега редовно съм подавала нулеви данъчни декларации (включително за тази година), но тази седмица разбрах че съм била длъжна да подавам и ГФО и още куп неща... И така срокът е следващия петък и аз нямам идея какво точно се изисква за фирма като моята. Прочетох указанието от МФ-те (file:///O:/Personal/Firmeni/Deklaracii/_UK2_2017.pdf_.pdf) и доколкото схващам ЕООД-то ми попада под категорията на микропредприятие, а също така попада и в категорията на неподлежащо на независим финансов одит. Въпросът ми е правилно ли разбирам, че за това ЕООД трябва да се публикуват в ТР съкратен баланс и съкратен отчет за приходите и разходите по раздели? Искам да подготвя документите до понеделник, за да има поне малко време за действие другата седмица. Благодаря ви предварително!
#1 | 23.06.2017, 20:19
Публикации: 6668 / 658
След като няма дейност - без ОПР.
#2 | 29.06.2017, 22:45
Публикации: 558 / 9
ЕООД без дейност от четири години, чийсто собственик е в чужбина и няма упълномощено лице, какво се случва, като не може да подаде ГФО, ако някой има подобен казус, моля  да сподели мнение.
#3 | 29.06.2017, 23:08
Публикации: 9299 / 1558
А Вас какво Ви интересува? Това трябва да интересува собственика, а той явно от 4 години не се интересува от ЕООД-то си. В един момент от НАП (може би) ще му напомнят за задълженията.
Ако поддържате контакти с този горд собственик на капитал (независимо дали е 2 или 5000 лева), можете да му цитирате написаното от мен.
Успех!
#4 | 30.06.2017, 09:10
Публикации: 674 / 25
ЕООД без дейност от четири години, чийсто собственик е в чужбина и няма упълномощено лице, какво се случва, като не може да подаде ГФО, ако някой има подобен казус, моля  да сподели мнение.
И му кажете да си приготви 3-6 000 лв за НАП.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група