ГФО на АД без дейност

17.07.2017, 08:28 4486 15
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.07.2017, 08:28
Публикации: 609 / 25
Подлежи ли на публикуване ГФО на АД без дейност, което не подлежи за 2016 г. на независим финансов одит?И ако е да-какво съдържа ГФО-само СБ ли и доклад за дейността?ОПР може и да не се публикува, защото попада в обхвата на малка група предприятия?
#1 | 17.07.2017, 09:57
Публикации: 5921 / 509
Не е ли малко късно за тези въпроси?
#2 | 17.07.2017, 15:57
Публикации: 609 / 25
АД-тата се публикуват до 31.07.2017 г.
#3 | 17.07.2017, 16:02
Публикации: 6310 / 1021
АД-тата се публикуват до 31.07.2017 г.
Вече всички се публикуват до 30 юни.
#4 | 17.07.2017, 16:39
Публикации: 9364 / 1591
Подлежи ли на публикуване ГФО на АД без дейност, което не подлежи за 2016 г. на независим финансов одит?И ако е да-какво съдържа ГФО-само СБ ли и доклад за дейността?ОПР може и да не се публикува, защото попада в обхвата на малка група предприятия?

Разгледай тази тема - доста е дълга, но в нея има и твоя случай - не ми се търси сега на коя страница е / какво публикуват АД без дейност / .
#5 | 17.07.2017, 17:01
Публикации: 6310 / 1021
Разгледай тази тема - доста е дълга, но в нея има и твоя случай - не ми се търси сега на коя страница е / какво публикуват АД без дейност / .
АД без дейност публикуват каквото и останалите ТД без дейност.
#6 | 17.07.2017, 18:54
Публикации: 9364 / 1591

https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,19240.0.html


raynavh ,
Писала съм да разгледаш темата, а нея не съм постнала...сори.
#7 | 18.07.2017, 09:25
Публикации: 609 / 25
Съгл. чл. 38, ал. 4 означава, че не се публикува ГФО на АД без дейност.
#8 | 18.07.2017, 10:00
Публикации: 94 / 19
Съгласно чл. 38, ал. 4, посочените дружества имат възможност да не публикуват ОПР и доклад за дейността.

В тази разпоредба нищо не се казва за баланса и приложението, обаче.
Тях си ги публикувате!
#9 | 18.07.2017, 14:16
Публикации: 6310 / 1021
В крайна сметка ще се разминете с 400 лв.
Чл. 74. (1) (доп., ДВ, бр. 95 от 2016 г.) Който е задължен и не публикува финансов отчет в сроковете по чл. 38, се наказва с глоба в размер от 200 до 3000 лв., а на предприятието се налага имуществена санкция в размер от 0,1 до 0,5 на сто от нетните приходи от продажби за отчетния период, за който се отнася непубликуваният финансов отчет, но не по-малко от 200 лв.
#10 | 18.07.2017, 14:58
Публикации: 609 / 25
А може ли обявлението да е в икономическо издание?
#11 | 18.07.2017, 15:14
Публикации: 6310 / 1021
А може ли обявлението да е в икономическо издание?
С предишните отговори сме изчерпали нормативните възможности за излизане от ситуацията. Има административно нарушение, а те не са рядкост. Чакате - може и да се размине. Не ще успеят да обхванат всички случаи. Личната ми стратегия в подобно положение би била да не предприемам излишни действия.
#12 | 19.07.2017, 15:15
Публикации: 609 / 25
С Г2 ли се осъществява обявяването на АД?Трябва ли задължително да е с ел. подпис?
#13 | 19.07.2017, 16:09
Публикации: 94 / 19
Да, с Г2. ( с Г1 пак ще стане, но Г2 си е специално за отчетите)

Ако търговецът, съставителя на ГФО или адвокат с пълномощно нямат ел. подпис - на място в териториалното поделение на Търговския регистър.
#14 | 20.07.2017, 14:07
Публикации: 609 / 25
За АД-та таксата за подаване на ГФО  с ел. подпис 20 лв. ли е?
#15 | 20.07.2017, 15:45
Публикации: 2041 / 249
За АД-та таксата за подаване на ГФО  с ел. подпис 20 лв. ли е?

Да
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове