Декларация 6 и личен труд на собственика

24.11.2017, 12:27 12299 42
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

24.11.2017, 12:27
Публикации: 18 / 0
Търсих информация, обаждах се в НАП, но не мога да намеря къде  е проблема.
Досега не съм подавала декларация 6 за личен труд и не мога да разбера къде бъркам. Пускам едновременно Декларация 1 и Декларация 6 само с данъка, но ми при приема само Декларация 1, а Декларация 6 я отхвърля като изписва, че декларациите са отхвърлени поради нарушаването на изискванията за едновременното подаване.
Но на практика Дек 1 е приета, а Дек 6 отхърлена. Защо се получава така и къде греша?
#1 | 24.11.2017, 12:46
Публикации: 6335 / 582
Според мен данъка с д.55.
#2 | 24.11.2017, 12:57
Публикации: 1554 / 171
#3 | 24.11.2017, 13:03
Публикации: 7602 / 1145
А с какъв код подавате Д6?

за данъка за доходи от трудови правоотношения по смисъла на Закона за данъците върху доходите на физическите лица се попълва код:
8 - за удържания по чл. 42 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица , .....
Данъка върху доходите от трудови правоотношения по § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби на ЗДДФЛ попада именно в чл. 42
#4 | 24.11.2017, 13:19
Публикации: 18 / 0
А с какъв код подавате Д6?

за данъка за доходи от трудови правоотношения по смисъла на Закона за данъците върху доходите на физическите лица се попълва код:
8 - за удържания по чл. 42 от Закона за данъците върху доходите на физическите лица , .....
Данъка върху доходите от трудови правоотношения по § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби на ЗДДФЛ попада именно в чл. 42
с код 8.Вможно ли е да не се подава дек.6,а направо с тази по 55 да се пусне?
#5 | 24.11.2017, 13:22
Публикации: 1554 / 171
Чл.42 от ЗДДФЛ няма връзка с декларация по чл.55.Огледайте внимателно  да не сте пропуснали някоя отметка при подаването.
#6 | 24.11.2017, 13:28
Публикации: 6335 / 582
Не, не. Мен не ме четете. Аз се оттеглям в ъгъла.
#7 | 24.11.2017, 13:38
Публикации: 18 / 0
Не, не. Мен не ме четете. Аз се оттеглям в ъгъла.
Извинявайте,наистина не го чета,защото вече съм в НАП и си чакам реда,защото се притесних,че няма да успея да я пусна.Но задължително ще го прочета после. :good:
#8 | 24.11.2017, 13:51
Публикации: 7602 / 1145
Декларация 6 с код 8 не се засича с Д1.
Ако подавате Д1 само за СОЛа с личен труд, би трябвало да сте чекнали, че не се подава Д6
#9 | 24.11.2017, 19:18
Публикации: 2 / 0
Трябва да ги подадете отделно.
#10 | 26.11.2017, 10:15
Публикации: 146 / 7
Декл. обр. 1 и обр. 6 на СОЛ с личен труд може да се подават заедно. Декл. обр. 6 е с код 8 само с данъка.
#11 | 26.11.2017, 23:40
Публикации: 12 / 0
Да попитам ДОД на личен труд по ЕГН или ЕИК се плаща.
#12 | 27.11.2017, 07:10
Публикации: 7602 / 1145
Да попитам ДОД на личен труд по ЕГН или ЕИК се плаща.
https://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,21623.msg129282.html#msg12928

 ditzve
Отговор 15 | 19.11.2017, 12:40

ДОД за личния труд на собственика на ЕООД се превежда по ЕИК на дружеството
#13 | 27.11.2017, 07:32
Публикации: 12 / 0
Благодаря много
#14 | 27.11.2017, 16:38
Публикации: 100 / 14
Грешно ли е личния труд да се начислява в с-ка 421? Напр. 604/421? Или трябва да е с-ка 493?
#15 | 27.11.2017, 16:40
Публикации: 10215 / 1765
Не е грешно - няма някакви нормативни ограничения. Аз личния труд го осчетоводявам 602/401.  :smile1:
#16 | 27.11.2017, 16:52
Публикации: 100 / 14
Много благодаря за отговора
 :good:
#17 | 08.10.2018, 19:38
Публикации: 16 / 0
Здравейте,
имам питане относно Декл 6 - Ако през 9 месец е удържан данък за предходните 6 месеца, подавам си с код 8 общо сумата за 6-те месеца и като период - 09.2018, но въпроса ми е когато подавам в сайта на НАП какъв период избирам ? отново ли от 09 до 09. 2018 ? или трябва да избера от 03 до 08.2018 за когато се отнасят? Като цяло го подадох вече 09-09.2018, но да питам, ако трябва да коригирам нещо :)
Благодаря ви предварително.
#18 | 08.10.2018, 19:54
Публикации: 7602 / 1145
Ако през 9 месец е удържан данък за предходните 6 месеца

Ако това означава: "През 9 месец е ПЛАТЕНО възнаграждението И удържан данък за предходните 6 месеца", да, Д6 с код 8 с една колона и всичко за м.09.

Ако означава: "През 9 месец е удържан данък за предходните 6 месеца, за които вече е платено възнаграждение преди м.09", имате проблем.
#19 | 08.10.2018, 22:12
Публикации: 16 / 0
Да, платено възнаграждение и удържан данък през 9м., но аз питам не толкова за Деклрация 6, а за периода като подавам електронно в НАП, нали се въвежда период.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група