Регистрация на икономически оператори в системата на Агенция Митници

31.01.2018, 18:05 70616 121

#80 | 31.01.2018, 18:05
Публикации: 285 / 9
Здравейте,
Неправилно съм се изразила по-горе. Подписа не е продължен, а е изцяло подновен съгласно новите изисквания - не пожелаха да го продължат. Иначе данните на управителя и дружеството са без промяна, но серийният номер на КЕП е друг. Това всъщност ме притеснява.
Според мен опитайте. Щом данните са същите, не би трябвало да има проблем. Мен ме караха от инфонотари да се преиздава подписа по новите правила и стана. Май засича останалите данни :)
#81 | 31.01.2018, 18:11
Публикации: 12 / 1
Според мен опитайте. Щом данните са същите, не би трябвало да има проблем. Мен ме караха от инфонотари да се преиздава подписа по новите правила и стана. Май засича останалите данни :)
Искрено Ви благодаря!  :smile1:
#82 | 31.01.2018, 18:32
Публикации: 285 / 9
Искрено Ви благодаря!  :smile1:
То на мен това ми е единствената регистрация. Понеже видях, че вие имате повече опит - дали ще е удобно да погледнете и моите въпроси на предишната страница?
#83 | 31.01.2018, 19:07
Публикации: 64 / 7
Все още нищо не са изтрили.

Незнам с какъв приоритет си обработват заявките... днес един клиент пусна заявка на обяд за изтриване и следобяд вече му го бяха изтрили и направихме регистрацията... А други като Вас чакат с дни... Пускате нова заявка, но да е през системата пак, иначе по мейл е още по-бавно
#84 | 31.01.2018, 19:31
Публикации: 64 / 7
Всъщност имам 6 имейла от АМ, но в последния пише: Благодарим Ви! Заявката за регистрация като Икономически оператор в Агенция Митници е получена и е в очакване на проверка. Ще получите допълнителен имейл за потвърждение или отхвърляне на регистрацията. Предполагам трябва да има поне още един. Както и да е утре очаквам отговор от service desk дали регистрацията е била успешна или не.
Погледнете си предпоследния мейл. Те понякога идват в различен ред и първо идва потвърждението за икономически оператор.
#85 | 31.01.2018, 20:02
Публикации: 64 / 7
То на мен това ми е единствената регистрация. Понеже видях, че вие имате повече опит - дали ще е удобно да погледнете и моите въпроси на предишната страница?

Зависи какво прави фирмата - внос, износ и т.н. Правят се заявки за тези неща и после трябва да се упълномощи митническия агент. Срокът не е задължителен, а просто е необходими да са свършени тези неща преди следващото ви обмитяване на митница
#86 | 31.01.2018, 20:13
Публикации: 285 / 9
Зависи какво прави фирмата - внос, износ и т.н. Правят се заявки за тези неща и после трябва да се упълномощи митническия агент. Срокът не е задължителен, а просто е необходими да са свършени тези неща преди следващото ви обмитяване на митница
Благодаря Ви!
Това ме интересуваше. В следващите дни не се очаква внос, а митническият агент ще ми съдейства утре (ако сайта го позволи) ;)
#87 | 31.01.2018, 20:22
Публикации: 64 / 7
А на всичкото отгоре е и пълнолуние  :blink:
#88 | 01.02.2018, 11:42
Публикации: 3 / 0
Здравейте,

имам и аз едно питане. Ако сме направили само първите 2 стъпки и са потвърдени, само регистрацията за икон.оператори не е, товоа проблем ли е да се направи след дадения срок?
#89 | 01.02.2018, 13:59
Публикации: 64 / 7
Здравейте,

имам и аз едно питане. Ако сме направили само първите 2 стъпки и са потвърдени, само регистрацията за икон.оператори не е, товоа проблем ли е да се направи след дадения срок?
Няма проблем, по всяко време на годината ще се правят регистрации, просто ако не е активна новата регистрация няма да може да се обмитява стока. Днес обаче казаха, че ще оставят и старата система, но незнам подробности - докога, за кои фирми и т.н.
#90 | 01.02.2018, 14:52
Публикации: 3 / 0
Благодаря за инфото. Тоест за икономическия оператор специално може по всяко едно време да го регистрираш?
#91 | 01.02.2018, 15:58
Публикации: 64 / 7
Благодаря за инфото. Тоест за икономическия оператор специално може по всяко едно време да го регистрираш?
Може и първите стъпки също да се правят след 31ви. Въпросът евие нямате потвърждение за Икономически оператор или не си правил изобщо стъпка 3. При всички положения може да се довърши по всяко време, освен ако от Агенцията не изтрият потребителите, които не са обвързани с Икономически, че и това не изключвам като вариант.
#92 | 01.02.2018, 16:25
Публикации: 285 / 9
Малко информация от тяхната страница:
"ВАЖНО!
Актуална информация относно пререгистрация и регистрация на икономическите оператори за достъп до информационните системи на Агенция ,,Митници“ и централните услуги на Генерална дирекция „Данъчно облагане и митнически съюз“ (DG TAXUD)“
Уважаеми потребители,

Във връзка с осигуряване на достъп на икономическите оператори до информационните системи на Агенция „Митници“ и централните услуги на Генерална дирекция „Данъчно облагане и митнически съюз“, ви информираме, че предвиденият преходен период за пререгистрация, който започна от 02.10.2017 г. приключи на 31.01.2018 г.

За посочения период в системата за управление на идентификация и достъпа на Агенция „Митници“ са извършени 10 451 пререгистрации.

Във връзка с големия брой заявки за пререгистрации, постъпили в последните две седмици и с цел осигуряване на безпроблемна работа с информационните системи на Агенция ,,Митници“, ви информираме за следното:
Стартиралите до 31.01.2018 г. пререгистрации на икономическите оператори ще бъдат завършени, като за периода на приключването им ще бъде осигурена възможност за работа с информационните системи на Агенция ,,Митници“, на базата на съществуващата към момента регистрация.
Осигурената в периода на пререгистрацията възможност за участие на икономическите оператори в ежедневни съпровождащи сесии на място в Агенция „Митници“ приключва на 02.02.2018 г.
Икономическите оператори, които не са стартирали процес на пререгистрация, могат, ако дейността им го изисква след 01.02.2018 г. да си направят нова регистрация по реда на Заповед № ЗАМ-1203/13.09.2017 г. на директора на Агенция „Митници“ (обнародвана в „Държавен вестник“ бр. 77 от 26.09.2017 г.) и изменена със Заповед № ЗАМ-164/23.01.2018 г. на директора на Агенция „Митници“(обнародвана в „Държавен вестник“ бр. 10 от 30.01.2018 г.).
Съпроводът на процесите по регистрация след 02.02.2018 г. ще бъде извършван от Националният сървиз деск на Агенция „Митници“.
За въпроси и допълнителна информация:
e-mail: servicedesk@customs.bg,
тел: +359 2 98594980,
web: https://servicedesk.customs.bg/
или в секция Актуални документи/Регистрации."
#93 | 02.02.2018, 13:31
Публикации: 3 / 0

Здравейте, някой знае ли за регситриране на икономически оператор -Доставчикът на услуги EO * какво трябва да посочим? Благодаря
#94 | 03.02.2018, 08:58
Публикации: 1 / 0
Здравейте. Ние не успяхме да се регистрираме до 31.1.2018 г. в системата на Агенция Митници и от 1.2.2018 г. когато започнем регистрацията, още на стъпка 1, най-отдолу под формата, където се попълват личните данни, изписва: "ОСТАВАЩО ВРЕМЕ НА НЕАКТИВНОСТ 8 ЧАСА И 20 МИНУТИ" и така е вече 3-ти ден. Въпросът ми е, дали някой от Вас знае, регистрирането по същия начин ли ще продължи, както бе до сега или не и кога ще можем отново да се регистрираме като икономически оператор в сайта на е-митници?
#95 | 07.02.2018, 19:23
Публикации: 64 / 7
Здравейте. Ние не успяхме да се регистрираме до 31.1.2018 г. в системата на Агенция Митници и от 1.2.2018 г. когато започнем регистрацията, още на стъпка 1, най-отдолу под формата, където се попълват личните данни, изписва: "ОСТАВАЩО ВРЕМЕ НА НЕАКТИВНОСТ 8 ЧАСА И 20 МИНУТИ" и така е вече 3-ти ден. Въпросът ми е, дали някой от Вас знае, регистрирането по същия начин ли ще продължи, както бе до сега или не и кога ще можем отново да се регистрираме като икономически оператор в сайта на е-митници?
Здравейте, регистрациите си продължават по същия начин. Единствено се удължи срока за работа по старата система, но без да изясняват от Агенцията точен срок. Попълвате си данните, както е по указанията и няма да имате проблеми, но четете внимателно.
#96 | 05.04.2018, 18:09
Публикации: 71 / 7
Здравейте! Направих регистрация в е-портала. Минах трите стъпки. Упълномощено лице съм. Регистрирах една фирма като икономически оператор. Получих потвърждение след изпращане на нотариалното пълномощно. Нормално ли е на мен да са издала EORI, а не на фирмата?!  Мъча се да вляза сега през "вход", получавам грешка 401. Непрекъснато рестартирам браузъра, изчиствам SSL в Интернет опциите. Какво още трябва да направя за да имам достъп до Работни пространства, както се получава във Мултимедийните презентации, които изгледах?
#97 | 05.04.2018, 18:48
Публикации: 64 / 7
Здравейте! Направих регистрация в е-портала. Минах трите стъпки. Упълномощено лице съм. Регистрирах една фирма като икономически оператор. Получих потвърждение след изпращане на нотариалното пълномощно. Нормално ли е на мен да са издала EORI, а не на фирмата?!  Мъча се да вляза сега през "вход", получавам грешка 401. Непрекъснато рестартирам браузъра, изчиствам SSL в Интернет опциите. Какво още трябва да направя за да имам достъп до Работни пространства, както се получава във Мултимедийните презентации, които изгледах?

Как разбрахте, че ЕОРИ е на вас, а не на фирмата? ЕОРИ вие го попълвате при регистрацията и той вече трябва да е бил издаден. Като упълномощено лице трябва да сте предоставила пълномощно, в което специално да пише, че ще сте Суперпотребител, за да имате достъп до Работни пространства.
#98 | 05.04.2018, 18:54
Публикации: 64 / 7
Забравих да питам минахте ли отново през стъпка 2 след като получихте потвърждението за обработеното пълномощно?
#99 | 05.04.2018, 19:26
Публикации: 71 / 7
Въобще не мога да мина отново през стъпките. В  EORI номера се съдържа ЕГН-то ми. Да, пълномощното е изпратено на хартия, получих потвърждение, че е прието, след това имейл с ЕОРИ номер.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група