Подаване на Д1 онлайн

19.02.2018, 10:38 2986 6

19.02.2018, 10:38
Публикации: 18 / 0
Здравейте,
регистрирана съм като СОЛ и си взех ПИК от НАП и искам да си подавам декларация 1 онлайн, за да не вися всеки месец с часове в НАП. Въпросът ми е, декларацията си я попълвам и подписвам, сканирам и от сайта на НАП за услуги с ПИК имам възможност да я подам. Само не знам, дали сканирана ще ми я приемат? Моля да ми отговорите, за което предварително благодаря!
#1 | 19.02.2018, 10:41
Публикации: 11934 / 2174
Не, така не можете да я подадете. Правите Д1 на програмния продукт на НАП и я подавате чрез ПИК / с някои уговорки / като я прикачвате в съответната секция на електронните услуги.
#2 | 19.02.2018, 10:59
Публикации: 18 / 0
Благодаря, но с програмния продукт е голяма битка, явно не мога да се оправя там. Но все пак - благодаря Ви!
#3 | 19.02.2018, 11:09
Публикации: 9299 / 1558
Относно ПИК-а: можете да го ползвате за подаване на Д1 само ако сте регистриран/а като СОЛ в качеството си на ЕТ, свободна професия, ЗП или занаятчия. Ако сте съдружник в ООД (ЕООД) най-вероятно няма да стане.
Относно програмата на НАП: с нищо не се различава от попълването на хартиения носител. Само дето има вградени контроли и предпазва от волни или неволни грешки. В предишната Ви тема имате толкова много насоки.....
#4 | 19.02.2018, 11:15
Публикации: 18 / 0
Самоосигуряващо лице съм, не съм ЕТ или ЕООД, а с програмата проблемът ми е, че се осигурявам на проценти, които се различават от тези, които програмата ми дава като възможност да избера, от което идвам до извода, че не мога да я подам в тоя вид. Други проблеми нямам с приграмата. Единствено за здравно % е 8, колкото искам да е. На другите е 4.8 и 8%, а аз плащам върху 18.3 и 5% за УПФ, защото съм след 1961г.
#5 | 19.02.2018, 11:27
Публикации: 9299 / 1558
Самоосигуряващо лице съм, не съм ЕТ или ЕООД, а с програмата проблемът ми е, че се осигурявам на проценти, които се различават от тези, които програмата ми дава като възможност да избера, от което идвам до извода, че не мога да я подам в тоя вид. Други проблеми нямам с приграмата. Единствено за здравно % е 8, колкото искам да е. На другите е 4.8 и 8%, а аз плащам върху 18.3 и 5% за УПФ, защото съм след 1961г.
Първата вероятност е да не сте задали коректни начални данни. Най-вече - грешка в ЕГН или поставена отметка на ЛНЧ.
Втора вероятност е програмата да е дала бъг при инсталирането.

Изтрийте цялата папка с програмата и инсталирайте отново, като вземете актуалната версия от сайта на НАП. Въведете коректно всични данни за осигурителя. След това преминете към попълването на Д1. Обърнете внимание на месеца, за който подавате - обикновено по подразбиране излиза текущия месец и от падащото меню трябва да изберете месеца, за който се отнася декларацията. След това коректно нанесете личните си данни. При следващо ползване може да ползвате и бутона 'персонал' и 'данни от предходен месец'. И така бавно и полека, следвайки указанията на наредбата, на програмата (помощ с клавиш F1) и на написаното в другата тема , попълвате деккарацията.
Успех!
#6 | 19.02.2018, 11:34
Публикации: 18 / 0
Благодаря!  :blush: Ще го направя отново инсталирането, но иначе действам по описания от Вас начин...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група