Доо съдружници-за 2011 г.

13.02.2012, 20:16 32671 44

13.02.2012, 20:16
Публикации: 10 / 0
ООД-регистрирано м.11.2011г.
Имат разходи за м-ли ,външни у-ги ,няма приходи от д-ността през 2011
Трябва ли съдружниците да се самоосигуряват,
т.е. те имат ли трудова д-ност за 2011,за да се самоосигуряват?
#1 | 13.02.2012, 22:01
МамаБожка
осигуряват ли се на друго място
#2 | 14.02.2012, 07:13
Публикации: 6403 / 1129
От датата на издаване на първата фактура за дейност, извършена от ООД-то пускат декларация за самоосигуряващо се лице и в нея посочват за начална дата на осигуряването датата на фактура №0000000001
#3 | 14.02.2012, 08:34
Публикации: 530 / 19
И срока е 7 дни. Май е изтърван от ноември.
#4 | 14.02.2012, 09:12
Публикации: 6403 / 1129
Кети, да не плашим хората. те са се регистрирали в Агенцията по вписванията през ноември, а в ОкД5 се посочва "започване" на дейността, което се приема от датата на първата издадена фактура.
#5 | 14.02.2012, 09:41
Публикации: 530 / 19
И аз не искам да ги плаша, току виж трябва да леем куршуми, ама както са го написали за 2011 имат фактурки за разходи следователно имат дейност, а започване на дейност не е издадена то тях фактура. Всеки един документ взет или издаден на името на фирмата, включително сключен ТД /всяко едно правно действие/ е започване на дейността и тогава се броят тия 7 дни. Така че която и дата та дори и 31.12.2011 да е, 7 дневния срок е изтърван.
#6 | 14.02.2012, 10:07
МамаБожка
е за тази дейност, снощи спорих с Мимето до откат... регистрирам фирма те сега те... обаче не извършвам дейност, нямам приходи ама никакви, обаче решавам да си купя принтер на промоция 5 в едно/печата, копира, сканира, пере и готви/ за 100 лв... след февруари този принтер ще струва 500 лв да речем.... извършвам ли аз стопанска дейност?
#7 | 14.02.2012, 10:09
Публикации: 530 / 19
И тоя принтер за какво му е? Да го има за черни дни заделен в килера ли?
Подава за започване за един ден, когае купил принтера и подава за преустановяване на дейността след 1 или 2 дена /доакто го настрои/. Ама за скенер и принтер /2 от 5-те/ ще му трябва комп, а има ли?

Можел е да си го купи и без фактура. Пак ще си му издадат бончето и няма да изтърве прИмоцията.
#8 | 14.02.2012, 10:32
Публикации: 6403 / 1129
Според мен, "извършвам дейност" не значи "регистрирала съм фирма" и "пазарувам". "Извършвам дейност" е когато продавам нещо - услуги, стоки - и получавам кинти. :P
Някакво вътрешно усещане ме кара да мисля, че Мама Божка споделя моите интуитивни виждания по въпроса ::)
#9 | 14.02.2012, 10:47
Публикации: 530 / 19
Абе и аз от 2 години ей тука си влача една без грам дейност. Само и подавам къде каквото трябва да няма глоби.
А може да се каже, че трупам разходи за нещо, което ще продам в последствие /стоки, услуги.../. Ше се реализира една загуба, която 5 години ще мога да си я пренеса за приспадане. Друг е въпроса, че това мулти функционално устройство може да се заведе като ДМА, независимо че е под прага от 500 лв и тогава няма да има разходи и може да мине метър принтерчето /и в баланса няма 1/. Но за питащия, който има фактурки за материали /които ще си му седят в склада/ и за извършени услуги...малко става.... няма как да няма дейност.
#10 | 14.02.2012, 10:54
Публикации: 5497 / 371
Според мен, "извършвам дейност" не значи "регистрирала съм фирма" и "пазарувам". "Извършвам дейност" е когато продавам нещо - услуги, стоки - и получавам кинти. :P
Някакво вътрешно усещане ме кара да мисля, че Мама Божка споделя моите интуитивни виждания по въпроса ::)

Така е :)
#11 | 14.02.2012, 10:58
Публикации: 629 / 129
Модератор
Извършва дейност, та пушек се вдига.  :smile1:
По същата логика може да наема персонал, да се регне по ДДС, да сключва договори с контрагенти, да построи небостъргач, и щом няма лев приход - няма дейност?
#12 | 14.02.2012, 11:04
Публикации: 5497 / 371
Извършва дейност, та пушек се вдига.  :smile1:
По същата логика може да наема персонал, да се регне по ДДС, да сключва договори с контрагенти, да построи небостъргач, и щом няма лев приход - няма дейност?

По отношение на започване на осигуряване на СОЛ и ДУ, да - няма дейност :)
#13 | 14.02.2012, 11:23
МамаБожка
"Извършвам дейност" е когато продавам нещо - услуги, стоки - и получавам кинти.
А, да си дойдем на думата…. Абсолютно съм съгласна с Иренка
Ами Кети, не го купувам за черни дни, а го купувам един ден, когато го комплектовам и с компютър да извършвам дейност и да вадя  ’’ кинти’’ както казва Иренка… обаче аз още не съм почнала да ги вадя тези кинти.

А да видим кво означава сега икономическа дейност? Тя включва всички дейности на производители, търговци и лица, предоставящи услуги,както и упражняването на свободна професия, а използването на материално или нематериално имущество с цел получаването на  приход от него също се счита за икономическа дейност.
Моя принтер ми стои още в кашона, а компютъра е в магазина. Извършвам ли аз по тази ваша логика икономическа дейност?
Та, когато наема персонал, когато построя небостъргач, когато в касата на фирмата ми постъпят кинти-да тогава извършвам дейност, облагам се като бял човек и тъпча гушата на държавата, ама до тогава който и да дойде с рогите и ми каже, че има дейност, ще го изпратя с пушката, като войвода :hunter:
#14 | 14.02.2012, 11:32
Публикации: 6 / 0
Дейността започва с първия документ за приход или разход - по повод разхода - ако строиш по стопански начин магазин в продължение на 6 м., а нямаш приходи от стоп. дейност, КАКВО СМЯТАТЕ, ЧЕ ФИРМАТА НЕ Е ЗАПОчНАЛА ДЕЙНОСТ ЛИ ??? СЪДРУЖНИКА СЕ ОСИГУРЯВА
#15 | 14.02.2012, 11:35
Публикации: 629 / 129
Модератор
Да видим, регистрираш дружество с 80 млн. капитал, сключваш договори, наемаш персонал, купуваш земя, материали, техника и вдигаш гордо един небостъргач. Дали той е резултат от чудо свише, или една прозаична трудова дейност?
#16 | 14.02.2012, 11:36
МамаБожка
 Но за питащия, който има фактурки за материали /които ще си му седят в склада/ и за извършени услуги...малко става.... няма как да няма дейност.

Добре,разглеждаме материалите…аз съм дърводелец и като такъв се подготвям да изработя, мебели които един ден мисля да ги продам… за целта си купувам материали и си ги слагам на склад… днес взема лилаво ПДЧ, утре взема оранжево ПДЧ, в други ден механизми някакви и си ги прибирам пак в склада… в кой момент аз извършвам дейност?... в момента в който ги купувам ли, или в момента в който правя спалня и я продавам?

извършването на икономическа дейност не е кашкавал, който да се отреже и даде на някого и с това да се определи, че има такава дейност... извършването на тази дейност, предполага и подготвителен процес, за който законодателя не е дал достатъчна обосновка, следователно законодателя е кон с капаци и е редно да му се свалят де со кротко :friends: де со сопа :aikido:
#17 | 14.02.2012, 11:37
Публикации: 3145 / 253
По отношение на започване на осигуряване на СОЛ и ДУ, да - няма дейност :)

Далила, защо мислиш така. Според мен с първият разход, фирмата е започнала дейност и трябва да има осигуряване.
#18 | 14.02.2012, 11:42
МамаБожка
Да видим, регистрираш дружество с 80 млн. капитал, сключваш договори, наемаш персонал, купуваш земя, материали, техника и вдигаш гордо един небостъргач. Дали той е резултат от чудо свише, или една прозаична трудова дейност?

.... а използването на материално или нематериално имущество с цел получаването на  приход от него също се счита за икономическа дейност.....

що бе, дейност ми е, ама не ми е дейност когато имуществото материално и нематериално аз не го ползвам, така че да съгласна съм с първата фактура за приход с много особено мнение за първата фактура за разход... за осигуровките не говорим, естествено, че след като човека работи ще се осигурява...
#19 | 14.02.2012, 11:53
Публикации: 645 / 23
Фирмата има дейност дори само разплащателна сметка да има открита и начислени такси по нея СА ДЕЙНОСТ.Така,че има дейност.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група