Дневник продажби -спешно!!!!

23.07.2018, 17:16 4841 8

23.07.2018, 17:16
Публикации: 160 / 29
Колеги спешно се нуждая от помощ,
днес са се обадили от НАП на собственика на НАП,че ще ни направят ревизия,тъй като
защо фигурира ЕГН и какви са тези покупки и искат проверка на имуществото:
още не мога да се свържа с инспекторката от НАП,която е оставила телефон за връзка
за да уточня за какво точно става на въпрос,
- Фирмата е регистрирана по ДДС от м.11.2015г.,има 4 броя хранителни магазина,при изготвяне на Дневник-продажби,пиша код 81-отчет за продажбите,последния ден от месеца,ЕГН-то на собственика на фирмата-за ИН и за име на контрагента пиша - магазин и адреса,за вид стика пиша хран.стоки
Предполагам че от там идва грешката-сега като прочетох ръководството на програмния продукт за ДДС,при код 81 отчет за продажби,ИН на контрагента не е трябвало да пиша нищо или булстата на фирмата вместо ЕГН на собственика
Моля пишете ако някои е имал подобен случай какви са санкциите и последствията
#1 | 23.07.2018, 17:16
Публикации: 160 / 29
Пропуснах да посоча че фирмата е ЕООД
#2 | 23.07.2018, 18:36
Публикации: 320 / 26
Аз лично не съм имала такъв случай, но предполагам, че дневниците ще трябва да ги коригирате и да ги подадете отново, а санкции не виждам защо трябва да има, бюджета не е ощетен. Все пак интересно ще бъде да споделите как се развиват събитията.
#3 | 23.07.2018, 22:43
Публикации: 160 / 29
Да непременно ще напиша,днес неможах да се се свържа с госпожата от НАП,казаха ми че била на някакъв тест и времето течело,утре ще я  потърся пак,тя казала на собственичката,какви са тези покупки с ЕГН за толкова пари - е как покупки като дневника е за продажби пише код 81 обекта и при справка ще видят че това е ЕГН-то на собственика на фирмата,но утре ще уточня ако се свържа,,дневниците са 32 броя от м-ц 11.2015г.до м-ц 01.2018,може би трябва да напиша едно обяснение
#4 | 24.07.2018, 07:05
Публикации: 11932 / 2174
тя казала на собственичката,какви са тези покупки с ЕГН за толкова пари - е как покупки като дневника е за продажби

Продажби са за фирмата, а са покупки за собственика с това ЕГН - на практика изглежда, че собственикът изкупува собствените си стоки и неясно какво прави след това с тях...
#5 | 24.07.2018, 09:22
Публикации: 1884 / 384
"защо фигурира ЕГН и какви са тези покупки и искат проверка на имуществото"
Грешката, която сте направили с вписване на ЕГН на собственика в дневника на продажбите лесно ще обясните и изправите. НО, ако вследствие на това сте предизвикали проверка на имуществото и доходите на собственика...неприятно. Добре би било да прецените със собственика има ли разлика между доходите  и разходите му.
#6 | 24.07.2018, 11:08
Публикации: 160 / 29
Колеги,преди малко разговарях със служителката от НАП и тя ми каза,че това се отнася за 2016г.,и след като в дневник-продажби за ИН на контрагента е посочено ЕГН на собсвеничката,излизало че тя е изкупила всичката стока от магазините,и има искане за проверка на собственичкта,след като и връчат искането,тя трябва да направи писменно обяснения и каза аз да и помогна и да напише че грешката е от моя страна за посочването на ЕГН и че тя не закупувала тази стока,да и изготвя една служебна бележка че е била самоосигуряващо се лице за 2016г.и че се е осигурявала върху 550лв.,и това е бил нейния доход и след като минат 14 дни,тя ще направи насрещна проверка на фирмата и аз да изготвя хронологичен регистър за с-ка 702,и от там ще видят че оборота по ГДД съвпада със с-ка 702,каза че не необходимо да се прави кореция на подадените дневници,да не се притеснявам,видяла е като е проследила че аз съм допуснала грешка и от тук нататък на ИН да не пиша нищо.
#7 | 24.07.2018, 11:11
Публикации: 160 / 29
Собсвтеничката се е осигурявала всеки месец върху 550лв.или за една година-6600лв.,
омъжена е има две деца,но те са пълнолетни,жилището е на двамата на името и има една лека кола,която не е от скъпите.
#8 | 24.07.2018, 11:15
Публикации: 4367 / 719
...да и изготвя една служебна бележка че е била самоосигуряващо се лице за 2016г.и че се е осигурявала върху 550лв...

Не че можете да възразите, но тази информация нямат право да ви я искат, защото могат да си я намерят по служебен път.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група