Практика с детегледачки

13.12.2018, 12:35 2989 7

13.12.2018, 12:35
Публикации: 52 / 0
Здравейте, искам да попитам от практиката Ви как най-често се осигуряват детегледачките ?
Има ли смисъл да се прави фирма, когато може да се упражнява свободна професия ?
Как мислите ?
#1 | 13.12.2018, 12:51
Публикации: 1302 / 183
Ама честно ли?  :blink:
Обикновено никак.
Обикновено това са пенсионерки или студентки, които просто си взимат едни пари (при това не малко), прибират си ги и си ги харчат даже без да подават данъчна декларация.
Това, защото задавате въпроса от практиката.

Ако става дума за човек, който ще работи като професионална детегледечка мисля че може да се регистира като СОЛ.
Има и фирми, предоставящи такива услуги, може да се свърже с тях и да си продаде работната сила.

За друго не се сещам, когато преди доста години ми се наложи да търся детегледачка се бях видяла в чудо. Никак не е лесно да пуснеш непознат човек в дома си. В онзи период и друга моя приятелка беше с бебе, детегледачките на няколко пъти я бяха обирали. Е, дребни неща бяха откраднали, но усещането е неприятно...  :noexpression:
#2 | 13.12.2018, 14:08
Публикации: 52 / 0
Благодаря Ви за отговора.
Тук лицето е в пенсионна възраст вече, но няма необходимия стаж и трябва да се осигурява още няколко години. Търси си и друга работа каквато и да е, но работодателите бягат като дявол от тамян от възрастни хора, затова и има нужда да се осигурява някак за пенсия и болест, но да не е прекалено скъпо на месец, защото това е непостоянна работа. Ангажиментите приключват понякога бързо и приходите не са стабилни.
Ако се регистрира като СОЛ, фактури ли ще трябва да издава на клиентите за да си отчита приходите ?

 
#3 | 13.12.2018, 14:19
Публикации: 1302 / 183
А защо не се възползва от опцията за 5-тте години недостигащ стаж?
#4 | 13.12.2018, 14:27
Публикации: 52 / 0
Защото недостигат 7-8 години.
#5 | 13.12.2018, 15:09
Публикации: 1302 / 183
Е това вече е лошо!
Между другото допитайте се до Червения кръст за дейности, които те организират, защото доколкото знам на тях все не им достигат хора.
Проверете също и в дневните центрове за деца с увреждания.
#6 | 13.12.2018, 15:26
Публикации: 9366 / 1574
Ако се регистрира като СОЛ, фактури ли ще трябва да издава на клиентите за да си отчита приходите ?
Документ с реквизитите на фактура, независимо дали ще е фактура, разписка, протокол...

#7 | 13.12.2018, 15:40
Публикации: 52 / 0
Има го само малкия проблем, че родителите често не искат да си дадат данните.
И тогава какво ще се прави не знам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група