Пенсиониране и обещетение

19.02.2019, 09:44 2877 5

19.02.2019, 09:44
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Предстои ми прекратяване на трудовия договор поради пенсиониране.
През  последните 20 години съм работила без прекъсване в тази фирма.Въпросът ми е в какъв срок работодателят трябва да изплати полагащите ми се  6 заплати (дори и да продължа да работя по граждански договор в същата фирма)?
Благодаря предварително!
#1 | 19.02.2019, 12:11
Публикации: 1302 / 183
Не са конкретизирани срокове, освен ако във ВПРЗ на вашата фирма няма упоменати такива.
Би следвало да се изплатят заедно с последната ви заплата, т.е. ако хипотетично напуснете на 23.02.19 заплатата за м. февруари ще ви я преведат през м. март или най-рано на 28.02. В нея трябва да е включено и обезщетението по чл. 222 (3) от КТ.

И да не забравяме, че за да получите това обезщетение трябва вече да сте пенсионерка!  :smile1:
#2 | 19.02.2019, 13:03
Публикации: 1 / 0
Здравейте,
Съгласно чл.222 ал.3 от КТ трябва да сте придобили право на пенсия, а не да сте пенсионерка и срока за изплащане на обезщетението съгласно чл.228 ал.3  от КТ е не по-късно от последния ден на месеца, следващ месеца, през който правоотношението е прекратено, освен ако в колективния трудов договор е договорен друг срок. След изтичане на този срок работодателят дължи обезщетението заедно със законната лихва.  :smile1:
#3 | 19.02.2019, 13:30
Публикации: 1302 / 183
Да е придобито, а да не е упражнено?
А как ще докажете, че е придобито и при една финансова ревизия как ще докажете, че основателно сте изплатили 6 БРЗ (които са без данък и осигуровки!) без да имате документ, удостоверяващ придобиването?
Може би ще направите копие на ТК (да предположим, че в нея е нанесен целия стаж) и ще се позовете на достигнатата изискуема възраст?

Честно казано, не бих си позволила такъв експеримент. :smile1:

За текста на чл. 228 (3), да признавам пропуснах, че го има, но да не забравяме, че условията в КТД могат да са по-изгодни или еднакви с тези от КТ.
#4 | 19.02.2019, 14:14
Публикации: 4365 / 719
Тъй де, един работодател може да си направи някакви приблизителни сметки, но няма как да знае със сигурност дали някой е придобил или не право на пенсия... освен ако не разполага с инфо за целия му трудов живот, например, ако работникът е работил от-до във фирмата :)
#5 | 19.02.2019, 16:27
Публикации: 11932 / 2174
Съгласно чл.222 ал.3 от КТ трябва да сте придобили право на пенсия, а не да сте пенсионерка

Големият въпрос е как работникът удостоверява това придобито право пред работодателя . С честна дума ?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група