Такси за социални услуги

18.03.2012, 20:45 8629 3

18.03.2012, 20:45
Публикации: 9 / 0
Моля да ми помогнете да разбера кода, по който да превеждам такси за социални услуги по делегирани от държавата дейности. Ще се радвам и на всякаква информация, свързана с начина на осчетоводяването им. Благодаря предварително.
#1 | 21.03.2012, 16:06
Публикации: 2 / 0
Счетоводител съм в Домашен социален патронаж и събраните такси внасяме в банковата сметка на Общината, а кода е  44 80 05 ,но ние сме  местна дейност.
Начисляване    -      4544 / 4500
внесени в каса -      5011 / 4544
вн. в Община   -      4500 / 5011
Тези такси ги следим и задбалансово и то несъбрани ако има такива:
събрани стари  -     9981 / 9919
несъбрани стари-   9919 / 9981
Дано да съм била полезна, но нека и някой от домове за стари хора да отговори защото ние сме местна дейност а не държавна.
#2 | 23.03.2012, 16:07
Публикации: 9 / 0
Много благодаря за отговора. Ние също сме ДСП, но се открива ДЦВХ делегирана от държавата дейност, и се лутаме как да стават нещата.
#3 | 27.03.2012, 20:11
Публикации: 6 / 1
Различно е администрирането на таси на ДСП, което е местна дейност и ДЦВХ (ДЦД) и други, които са делегирана от държавата дейност. В първия случай (ДСП) таксата се определя с наредбите за администрранена местни такси и цени на услуги на общините. Събира се или директно от общината или чрез ДСП като прихода посъпва в съответната община по вид плащане 44 80 05.
При социални услуги - делегирани от държавата дейности таксте се събират от социалното заведение и се внасят по сметка на фонд "Социално подпомагане". Има конкретна банкова сметка (IBAN) по който се васят тези такси, ако има необходмост пишете тук и ще я публиквам допълнително тъй като в момета (у дома) не разполагам със сметката. :)
Важно е също, че при социалните услуги - делегирана държавна дейност таксите се внасят по сметка на фонда до 26-то число на месеца. Подава се и информация (справка) за събрани и внесени такси във фонда.
Приятна вечер!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група