Фактура за физическо лице в ЕС

25.09.2019, 16:32 710 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.09.2019, 16:32
Публикации: 8 / 0
Здравейте, ние сме ЕООД, нерег. по ЗДДС.Предстои ни да издадем фактура за извършена адвокатска услуга на ФЛ от ЕС, нерегистрирано по ЗДДС, това задължава ли ни да се регистрираме по чл.97?Благодаря предварително!
#1 | 26.09.2019, 12:23
Публикации: 6310 / 1021
Здравейте,
От тази сделка за Вас не възникват задължения за регистрация по чл. 97а.
Отговорът се съдържа в самия текст на чл. 97а:
Чл. 97а. (Нов - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (1) На регистрация по този закон подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, което получава услуги с място на изпълнение на територията на страната, които са облагаеми и за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2.
(2) На регистрация по закона подлежи всяко данъчно задължено лице по чл. 3, ал. 1, 5 и 6, установено на територията на страната, което предоставя услуги по чл. 21, ал. 2 с място на изпълнение на територията на друга държава членка.

Съгласно чл. 21, ал. 1, мястото на изпълнение на доставката е България.
Чл. 21. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) (1) Мястото на изпълнение при доставка на услуга, когато получател е данъчно незадължено лице, е мястото, където доставчикът е установил своята независима икономическа дейност.
#2 | 26.09.2019, 14:23
Публикации: 9365 / 1591
Здравейте, ние сме ЕООД, нерег. по ЗДДС.Предстои ни да издадем фактура за извършена адвокатска услуга на ФЛ от ЕС, нерегистрирано по ЗДДС, това задължава ли ни да се регистрираме по чл.97?Благодаря предварително!

Отговорът на въпроса Ви зависи от това дали това физическо лице е данъчнозадължено или не по смисъла на ЗДДС , независимо, че не е регистрирано по този закон. Не давате информация за това обстоятелство .
#3 | 26.09.2019, 15:27
Публикации: 6310 / 1021
Отговорът на въпроса Ви зависи от това дали това физическо лице е данъчнозадължено или не по смисъла на ЗДДС , независимо, че не е регистрирано по този закон. Не давате информация за това обстоятелство .
Интересно без VAT номер откъде ще се сдобие с тази информация?
#4 | 26.09.2019, 15:53
Публикации: 8 / 0
Определено са физичеки лица, данъчно незадължени според чл. 18 от Р282/2011.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове