Задължение за плащане на данък и водене на отчетност

29.11.2019, 14:38 1071 1

29.11.2019, 14:38
Публикации: 7 / 0
Здравейте!

Ако съм много малък производител на някаква земеделска продукция - например (орехи, мед), но не съм регистриран по никакъв начин като земеделски производител и продавам част от продукцията си по интернет (facebook и сайтове с обяви) и пращам по куриер на клиентите, до какъв оборот на година не съм задължен да водя счетоводство и да плащам данък?

Виждам, че много хора практикуват такъв вид дейност и силно се съмнявам някой от тях да декларира доходи от нея. Та просто искам да разбера как стоят реално нещата на практика, защото не ми се струва някак логично някой, който например е продал орехи за 500-1000 лв, да го карат да води отчетност.

Благодаря предварително!
#1 | 29.11.2019, 14:59
Публикации: 11932 / 2174
Та просто искам да разбера как стоят реално нещата на практика, защото не ми се струва някак логично някой, който например е продал орехи за 500-1000 лв, да го карат да води отчетност.

Здравейте !
Всъщност на практика става ето така, както сте описал това, което правите / или възнамерявате да правите / .
На теория - може да видите в ЗДДФЛ чл.13 кои доходи са необлагаеми. За всички други, ако не отчетност се дължи данък. За повечето - и осигуровки.
При желание може да се обърнете към счетоводител, който по-обстойно и точно да Ви насочи, какво да правите, ако решите да промените практиката си  / или виждането си за нея / .
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група