Трудов договор и собственик на ЕООД - осигуряване

04.01.2021, 16:29 2106 6

04.01.2021, 16:29
Публикации: 72 / 2
Здравейте,
лице назначено на постоянен трудов договор иска да си направи ЕООД, в което ще полага личен труд и няма да има назначени други лица. ( ЕООД ще работи в сферата на усугите )
След като се осигурява по трудово правоотношение в друга фирма, в ЕООД дължът ли се осигуровки и данък или не?
Доколкота аз самата съм запозната осигуряване се дължи за всеки вид дейност , но все пак не съм сигурна и затова се допитвам и до вас.
#1 | 04.01.2021, 16:42
Публикации: 829 / 69
Привет,
Дължат се, ако полага труд в дружеството си, освен ако не е осигурен на максималния осигурителен праг, определен в ЗБДОО, тогава има само данък. При желание от Вашата страна е необходимо да потърсите счетоводител.
#2 | 06.01.2021, 10:24
Публикации: 72 / 2
Привет,
Дължат се, ако полага труд в дружеството си, освен ако не е осигурен на максималния осигурителен праг, определен в ЗБДОО, тогава има само данък. При желание от Вашата страна е необходимо да потърсите счетоводител.

Благодаря за отговора Ви!  :smile1:
Все пак обаче не мога да разбера попадайки на няколко публикации, в които сте дали съвет на питащи като мен им предлагате счетоводител. Ако Вие сте такъв направо си предложете услугите щом искате. Звучите малко заядливо и не на място с тия намеци за счетоводител.
#3 | 06.01.2021, 10:30
Публикации: 829 / 69
Всъщност като пратя някого да си търси счетоводител правя добро на колега, и не не е заедливо, а колегиално.
#4 | 06.01.2021, 11:09
Публикации: 9299 / 1558
Все пак обаче не мога да разбера попадайки на няколко публикации, в които сте дали съвет на питащи като мен им предлагате счетоводител. Ако Вие сте такъв направо си предложете услугите щом искате. Звучите малко заядливо и не на място с тия намеци за счетоводител.
Много ди е прав колегата. Дал Ви е много точен отговор. И за счетоводителя,  и в първото изречение.
А Вие какво бихте отговорили на въпроса: "Имам кола, Голф, 2008, дизел. Междувременно карам един фиат. Трябва ли да сменя маслото на голфа?"

ПП И няма нищо лошо, ако някой си предлага услугите. От публикаците му във форума може да придобиете някаква информация за качествата му и да не избирате "на сляпо". Аз също не пропускам да се саморекламирам :)
#5 | 06.01.2021, 12:09
Публикации: 829 / 69
Не ме разбирийте погрешно, не търся лична изгода, имам предвид да посети офис на колега (не визирам себе си), ако исках да го правя, то щеше да бъде налично, това засега не се е случвало, но пък имах щастието веднъж да ми се предложат.
#6 | 07.01.2021, 08:44
Публикации: 72 / 2
О не ме разбирайте погрешно. Аз не поставям под въпрос компетентността на колегата в никакъв случей. Смятам дори, че е много полезен с отговорите и съветите си.
Просто тази постоянна препратка към счетоводител прави впечатление  :wink1:
Горенаписаното е без никакви лоши чувства  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група