Липсващи номера

05.01.2021, 15:54 1682 4

05.01.2021, 15:54
Публикации: 72 / 2
Здравейте,

Имам следния казус. При обработка на данните за подаване на ДДС , установих 2 липсващи номера по фактури издадени от нашия магазин. При връзка с продавачката тя ми обясни , че при едната фактура , когато е писано в последствие е анулирано и оставено. Следващия поради незнайни за нея причини е маркирано лак, но е продаден на ФЛ.

Ще може ли съдействие как да постъпя ?
#1 | 05.01.2021, 16:06
Публикации: 668 / 83
Ако е анулурана без номер - я хвърляйте (да е сигурно, че клиента няма копие)
няма проблем да се издват фактури на ФЛ.
Аз не разбрах, проблема с номерация - как се губи и има ли нужда от деклариране на нещо.
#2 | 05.01.2021, 16:18
Публикации: 72 / 2
Ами уж е анулирана в тяхната програма стои в червено и с 0, но номера стои. Другата фактура е издадена на ФЛ, но при клиент стои дадена фирма, която няма отношение към случилото се.
#3 | 05.01.2021, 18:32
Публикации: 44 / 2
Ами уж е анулирана в тяхната програма стои в червено и с 0, но номера стои. Другата фактура е издадена на ФЛ, но при клиент стои дадена фирма, която няма отношение към случилото се.

Анулираните ф-ри аз лично ги показвам в дневник продажби със съответния  номер,само че дан.основа и ддс са  0,00 лв,а на основание пиша анулирана.

За втората ,за която не сте сигурна просто може да се свържете с ф-мата и да ги попитате такава ф-ра стигала ли е до тях.Ако не е издадена на тази ф-ма в данните нанесете данните на физ.лице,ако продавачката помни кое е то,няма проблем ф-рата да е на физ.лице.Ако не знаете кое физ. лице, просто я покажете и нея ката анулирана а сумата постъпила по нея като приход от отчета
#4 | 05.01.2021, 19:36
Публикации: 721 / 96
Анулираните ф-ри аз лично ги показвам в дневник продажби със съответния  номер

Това си е направо и задължително.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група